חניון החולות הצבעוניים

סוג: פארק עירוני נושא: נוף, חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 14 - צפון הערבה ומזרח הנגב נבדק לאחרונה: 7/5/2017
מזג האוויר באזור: 22

תקציר:

חניון החולות הצבעוניים הינו חניון פיקניק אשר בסמוך לו נמצא איזור בו ישנם חולות בצבעים מרהיבים.

איך מגיעים:

לחניון החולות הצבעוניים ניתן להגיע מכיוון ירוחם דרך כביש 225 או מכיוון דימונה והמכתש הקטן - מכביש 206 ופונים ימינה לכביש 225 וכ 1.5 ק"מ אחרי הצומת נפנה ימינה לחניון החולות הצבעוניים..

חניון החולות הצבעוניים

מידע כללי:

בחניון החולות הצבעוניים, ובאיזו הסמוך לו ישנו ריכוז גדול במיוחד של חולות בצבעים שונים, החל מסגול ואדום ןכלה בחום, והסיבה לכך הינה הרכב המינרלים של הקרקע, שהוא המשפיע העיקרי על צבעו של החול [למשל צבעו של חול הים הינו בד"כ חום בהיר/לבן היות שהוחמרים המרכיבים אותו הינם ברובם שרידים של עצמות של יצורים ימיים בהירים]. והיות שאיזור המכתש עשיר במינרלים ישנו כאן עושר גדול במיוחד של צבעים.

המינרלים הדומיננטים בהשפעה על הצבעים הינם: הנחושת - שגורמת להשפעה ירוקה, הכתום שנוצר בזכות הגופרית, הברזל שמשפיע בגוונים אדומים והצהוב שמגיע מהמנגן ובאיזור החולות הצבעוניים אנו רואים שלילובים רבים של צבעים וגוונים עקב התערובות שנוצרו ממינרלים אלו.

באיזור המכתש אנו רואים את כל חתך הסלע ולאורכו אנו יכולים לראות את הצבעים השונים לפי שכבות הקרקע בצורה נהדרת

 

חניון החולות הצבעוניים

פירוט:

חניון החולות הצבעוניים הינו חניון פיקניק עם ציליות ושולחנות אבן המאפשר מקום מנוחה נוח בבסמוך למסלולי הטיולים.

חניון החולות הצבעוניים

בסמוך לחניון ישנו ריכוז גדול של חולות צבעוניים אשר ניתן לסייר בו ולהנות מהצבעים המרהיבים, ומי שמעוניין יכול להצטייד מראש במבחנה או בקבוק קטן וליצור לעצמו כלי עם שכבות צבעוניות.

בזמן השיטוט בחניון החולות הצבעוניים נדרשת זהירות רבה עקב שברי הבקבוקים הרבים הפזורים באיזור. 

חניון החולות הצבעוניים