פארק המפלצת בירושלים

סוג: פארק עירוני נושא: בילוי מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: אין מפת סימון שבילים: 9 - מבואות ירושלים נבדק לאחרונה: 26/8/2013
מזג האוויר באזור: 7

תקציר:

פארק המפלצת בירושלים הינו פארק עירוני שהמתקן המרכזי בו הינו מגלשה בצורת מפלצת בעלת 3 לשונות.

איך מגיעים:

פארק המפלצת נמצא ברח' הנרייטה סולד בירושלים. חניה ניתן למצוא ברח' החלמית הסמוך, וצריך לחזור חזרה ברגל כ 10 דקות לכיוון הפארק.

מידע כללי:

פארק המפלצת, ששמו המקורי היה גן רבינוביץ' [ע"ש הורי אלו שתאמו לבנייתו] אבל אף אחד אינו קורא לו בשם זה נבנה סביב  מגלשה בצורת פסל של דמות דמיונית שזכתה לכינוי המפלצת.

"המפלצת" נבנתה ע"י האמנית ניקי דה סנט ונחנכה בשנת 1972. השם המקורי של היצירה היה "הגולם" אולם "המפלצת" זה הכינוי שדבר בפסל שהילדים נהנים לגלוש מפיו - דרך אחת מ 3 לשונותיו.

פירוט:

בפארק המפלצת ישנו מתקן מרכזי אחד - מפלצת צבעונית גדולה אליה מובילות 23 מדרגות ומפיה יורדות 3 מגלשות - על שלושת לשונותיה. המגלשות תלולות באופן יחסי למגלשות בפארקים אחרים - דבר המגדיל את חווית הגלישה.

המפלצת נמצאת בקצה של חורשה אשר בה ישנן מס' ספסלים ומתקני משחק. לא מומלץ להגיע לפארק המפלצת בשעות הבוקר בהן השמש מחממת את המגלשות והגולשים.

החסרון של פארק המפלצת - למרגלות המגלשות ישנו ארגז חול שנראה שלא הוחלף שנים. לו היו שמים מתחת המגלשה את מצע הגומי הממוחזר הנפוץ בימינו - חווית הגלישה היתה משתפרת.

35.17167 31.76168