פארק ספיר

סוג: פארק עירוני נושא: חניון פיקניק מחיר: ללא עלות עונה: כל השנה מים: יש מפת סימון שבילים: 17 - הערבה התיכונה ומזרח הר הנגב נבדק לאחרונה: 10/12/2014.
מזג האוויר באזור: 23

תקציר:

פארק ספיר הינו פארק נעים למנוחה ובילוי סמוך לכביש 90.

איך מגיעים:

פארק ספיר נמצא על כביש 90 כ 8 ק"מ דרומית לעין יהב, סמוך לישוב ספיר.  אם נגיע מכיוון אילת, הכניסה לפארק ספיר נמצאת כ 7 ק"מ צפונית לישוב צופר - פניה שמאלה מכביש 90.

מידע כללי:

פארק ספיר נחנך בשננת 2002. הפארק הוקם סביב עליה של מי תהום אל פני הקרקע במהלך עבודות בישוב ספיר והועלה רעיון לפתח סביב האגם שנוצר פארק לרווחת התושבים.

פירוט:

מה יש בפארק ספיר? בפארק ספיר יש מס' נקודות עניין:

1. אגם ספיר [המכונה גם העמק הנעלם] - נמצא בלב הפארק, ניזון מנביעה של מי תהום הנמצאת בצד שמאל של הפארק [כשגבינו אל הכניסה הראשית] מי הנביעה זורמים אל האגם דרך תעלה. מימיו של אגם ספיר אסורים בשתיה. מראה האגם פסטורלי ומשרה אווירה של רוגע על היושבים סביבו. סביב האגם פזורים במס' מקומות שולחנות המאפשרים פיקניק נעים.

2. "חיים במדבר" -  תערוכת פסלים סביבתייים מסביב למתחם.

3. פעמון הידידות ישראל תאילנד - מתקן עם פעמונים שהוצב במתחם - כנראה שממשלת תאילנד העיניקה למדינת ישראל את הביתן והפעמונים כאות הוקרה להעסקתם של פועלים תאילנדים רבים בחקלאות בערבה.

4. ביתן תאילנדי שנתרם ע"י הממשלה התאילנדית [מאד דומה לזה שביער בן שמן]

5. מטוס שהוצב על עמוד - לא ראינו שילוט או הסבר למה הוא שם. 

ולסיכום הביקור שלנו שם, אם אתם בצימר בערבה ומחפשים לאן לטייל, או בדרך לאילת מצפון או בדרך חזרה צפונה, פארק ספיר הוא נקודת עצירה מומלצת למנוחה והתאוררות מהדרך.

35.191 30.616