נחל חרמון תחתון

נחל חרמון תחתון

נחל חרמון תחתון הינו מסלול אטרקטיבי בגליל העליון, העובר רובו ככולו בתוך מימיו של חלק מחלקו הדרומי של נחל חרמון.

איך מגיעים

איך מגיעים למסלול נחל חרמון תחתון? ניסע לכיוון הישוב שדה נחמיה הנמצא על כביש 9779. אם אנו מגיעים מכיון קריית שמונה נפנה שמאלה אחרי 6.5 ק"מ לשביל העפר המוביל למסלול ואם הגענו מכביש 918 נפנה ימינה לשביל העפר אחרי כקילומטר. בתחילת שביל העפר ישנו שלט: "שביל אופניים והולכי רגל נחל חרמון בניאס 2.8 ק"מ ". ניסע בשביל העפר לפי השילוט אל חניון האקליפטוס [בצומת ה T  הראשונה פונים שמאלה ובצומת שלאחריה ימינה] שם נחנה את הרכב.  אם הגענו עם 2 רכבים את השני נשאיר בכניסה לקיבוץ שדה נחמיה [במגרש החניה שמצד ימין לכביש הגישה כאשר משמאלנו נראה את השלט החום  "ברוכים הבאים שביל נחל חרמון" המכוון לשביל]

פירוט

אחרי שהגענו לנקודת המוצא של מסלול נחל חרמון תחתון, בחניון האקליפטוס,  נאטום את כל הדברים שעלולים להנזק במים ונרד לתוך הנחל ונתחיל לצעוד בנחת או לצוף במורד הזרם.

בחלק מהמסלול המים רדודים ובחלקים מהמסלול גובה המים הינובאיזור ה 2 מ', בכל מקרה חובה למגן את אלו שלא יודעים לשחות בחגורות הצלה ו/או מצופים. בשנים עשירות בגשמי הברכה הזרימה חזקה באופן יחסי ונדרשת השגחה מרובה על הקטנים.

כשנגיע למפל [נזהה אותו לפי קולות המים השוצפים, חובה לצאת מהמים, לעקוף אותו על הגדה וליהנות מהמראה המרהיב ולאחר שעוברים אותו ניתן לרדת לנחל שוב.אם נרצה לעשות הפסקות בכל נקודה ניתן לעלות לגדה ולאחר מכן לשוב לנחל הקריר.

סיום המסלול הינו – מתחת לגשר הולכי הרגל המתוח מעל הנחל. אם הגענו ב 2 רכבים נחצה את הנחל בשביל הולכי הרגל ונמשיך לצעוד על הגדה השנייה לתוך שדה נחמיה לכיוון הרכב הממתין לנו ואם הגענו ברכב אחד נצעד על השביל המקביל לנחל בחזרה עד שנגיע לחניון האקליפטוס. אורך המסלול לכיוון אחד הינו קילומטר וחצי.

המלצה למשפחות עם תינוקות בעגלה – אחד ההורים ילך על הגדה עם העגלה והשני יצעד בתוך המים עם שאר הילדים ומתחלפים כשרוצים.

דגשים

  • בנחל חרמון תחתון ישנם חלקים עמוקים וישנם חלקים רדודים ולכן מי שלא יודע לשחות חייב להיות עם מצופים ו/ או חגורת הצלה
  • אסור בשום פנים ואופן לרדת במים את המפל
  • מומלץ לעשות את המסלול עם נעליים המתאימות להליכה במים ולא עם סנדלי שורש עקב האבנים שבקרקעית הנחל.
  • אסור לקפוץ למים מהגדות.
  • לפני הכניסה למים יש לוודא את עוצמת הזרם ואם חזק מידי לוותר על המסלול

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מים

רמת קושי

קל

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461