עין ראובן

עין ראובן

עין ראובן הינו מעיין שממלא בריכה גדולה ומוצלת שנמצאת בתוך בסיס צבאי נטוש. יש הקוראים למקום עין צנובר. לעיתים מפקדי הבסיס מתנגדים לביקורי אזרחים במעיין ומסלקים אותם. מומלץ לבקש אישור מהקצין התורן במחנה לפני הכניסה לשטח.

איך מגיעים

אך מגיעים לעין ראובן? ניסע בכביש 91 העולה מצומת מחנים לרמת הגולן. כ200 מטרים אחרי צומת בית המכס (כביש 888) נפנה ימינה (ישנו שילוט "למחנה צנובר"). לכשנראה משמאלנו את שער המחנה, נמשיך מעט ונחנה ליד שער נוסף ,נעול.
מכאן ניתן להגיע אל המעיין בשתי דרכים: האחת, דרך הפירצה שמימין לשער הנעול. נעבור דרכה ונמשיך ישר כ 400 מטרים עד שנראה מולנו מבנה עם צריחון. כאן נפנה ימינה למרחק של 100 מטרים ונגיע אל השלט "גן ראובן".

הדרך השנייה, היא מעבר דרך שער בקר שנמצא משמאל לש"ג. נפתח את השאקל כדי לעבור את השער ונסגור אותו אחרי שעברנו, כדי שהפרות הרועות בשטח לא תברחנה. אחרי שנעבור את השער נפסע ימינה במקביל לכביש שנראה מימיננו [בין הכביש לביננו מפרידה גדר] עד שנראה פרצה – ישנן כמה כאלו – בגדר. נכנס דרכה לבסיס הנטוש ונפנה שמאלה, אחרי כ 200 מטרים נבחין במבנה שעליו הצריח. כאן נפנה ימינה ואחרי 100 מ' נוספים נראה את השלט המפנה ל"גן ראובן".

פירוט

במקום שכן עד מלחמת ששת הימים מחנה סורי בשם "סנבר", אחרי מלחמת ששת הימים הוקם על חורבותיו מחנה האספקה הצה"לי "צנובר" ששטחו הצטמצם מאוד לפני מספר שנים. לעיתים, מתמקמות במקום יחידות שונות לצרכי אימונים. במקרים אלו נחסם הבסיס ומוצבת שמירה.
בעתיד מתוכנן לקום באיזור גן לאומי.
בגן ראובן ישנה בריכה גדולה מאד ששוכנת בתוך חורשת אקיפטוסים פסטורלית. המקום מוצל ברוב שעות היום. סביבת הבריכה שופעת צמחיה. עומקה של הבריכה במקומות היותר עמוקים הוא כ 1.7 מטר. בקרקעית של עין ראובן בוצית אבל זה לא מפריע להנאה מהבריכה במקום.

ליד הבריכה של עין ראובן ישנה אנדרטה לזכרו של רס"ב ראובן גליימר ז"ל, איש חיל ההנדסה שנהרג בתאונת דרכים. ראובן ז"ל שירת בבסיס זה, וחבריו הנציחו אותו בשמו של המעיין שבבסיס.

דגשים

המים בעין ראובן עמוקים במספר מקומות, ובוציים ברוב השטח. הנכנס עושה זאת על אחריותו בלבד.

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג המעיין

מעיין מסתורי בחורשת אקליפטוסים של מחנה נטוש

מרחק מהרכב

כ 500 מ'

על המעיין

  • מתי יש מים: כל השנה
  • עומק: עמוק
  • פיקניק: יש מקום
  • מפת סימון שבילים: 1
לחצו לניווט
סגירת תפריט