עין ג'ונס

עין ג'ונס

עין ג'ונס הינו הכינוי של המקום בו אגמו הסורים את מימי הנביעות בחמת גדר בחצר המלון שהיה שם בזמנו. בסמוך ישנו אתר עתיקות - חמת גדר הרומית

איך מגיעים

איך מגיעים לעין ג'ונס? נוסעים לכיוון חמת גדר על כביש 98, נפנה לכביש 7509, נרד בכביש לכיוון חמת גדר, נעבור ליד "יד לשבעה" וליד מקום בו ניתן לעצור בצד לצפות על הנוף המדהים, ואחרי  כ 1.1 ק"מ מהפניה הכביש מתעקל ימינה בעיקול חד ואנו נפנה שמאלה לכביש הצדדי. לאחר כ 100 מ' נגיע לצומת  טי. נפנה בה ימינה ולאחר כ 2.5 ק"מ נראה מימין לנו מבנה עם מזגן  ואת האבן המצולמת. הבריכה של עין ג'ונס נמצאת בתוך המבנה – הכניסה מצד שמאל דרך פרצה בקיר.
לפעמים אחד המחסומים של הצבא לאורך הכביש [מדובר על כביש המערכת] סגור, ואז חונים בצד וממשיכים ברגל עד למבנה [אי אפשר לפספס את הריח של הגופרית של עין ג'ונס כשעוברים לידו].

פירוט

הכניסה למבנה שבתוכו בריכת מי הגופרית הינה משמאל..

עומקה של הבריכה בעין ג'ונס  הינה כמטר וגודלה כ 7X3 מ'. לצידה יש  ספסלי בטון עליהם ניתן לשבת בין הטבילות במי הגופרית שבבריכה.

לפעמים הבריכה ריקה כי מימיה נשאבים לתוך אתר חמת גדר.

אם ממשיכים לצעוד בין המבנים מגיעים לאתר שהיה אתר מרחצאות בזמן הרומאים ושם ניתן לראות שרידים של מבנים מפוארים, בריכות, ותעלות הולכת מים. ולצידם בריכה שלתוכה נשאבים מי הגופרית לתוך אתר המרחצאות.

לעיתים הצבא מונע את הגישה לעין ג'ונס.

דגשים

אנשים הרגישים לחום גבוה ולריח גופרית – לא מומלץ להגיע, נדרשת השגחה על ילדים בבריכה.

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג המעיין

בריכה חמה חווייתית, במיוחד בחורף

מרחק מהרכב

אם המחסום פתוח – חונים ליד, אם סגור – הליכה כקילומטר

על המעיין

  • מתי יש מים: כל השנה
  • עומק: עד מטר
  • פיקניק: אם לא מפריע לכם הריח - יש מקום על שפת הבריכה
לחצו לניווט
סגירת תפריט