עין עקב

עין עקב

עין עקב הינו מעיין שמימיו נובעים לתוך בריכה עמוקה וקרירה

איך מגיעים

איך מגיעים לעין עקב?

יישנן מספר דרכים להגיע: הראשונה היא דרך המסלול המתחיל במעלה דיבשון ורמת דיבשון שמגיע באמצעיתו לעין עקב. הדרך השנייה להגעה לעין עקב הינה דרך המסלול לחוד העקב [אם מתחילים בקבר בן גוריון אז צועדים לחניון לילה עין עקב ומשם עולים לחוד העקב לפי הסימון של שביל ישראל ולאחר מכן להמשיך לפי הסימון של שביל ישראל עד שמגיעים למעיין ובחזרה דרך שביל העפר המתאים לרכבי 4X4 – סה"כ כ 12 ק'"מ].

הדרך השלישית והכי קלה להגיע לעין עקב, ומתאימה גם לרוכבי אופניים ולכאלו שעושים טיולי ג'יפים הינה לרדת מקבר בן גוריון לפנות שמאלה לפי השילוט לתוך בקעת צין לפי השילוט ועם הסימון האדום וכמשגיעים לצומת עם סימון כחול לפנות ימינה לפי השילוט לעין עקב ועם השביל הזה הזו נמשיך עד שנגיע למעיין. בעלי רכבי 4X4 יחנו בחניון המוסדר כחצי ק"מ לפני הבריכה של עין עקב ומשם יצעדו ברגל. סה"כ המרחק בין הצומת שבתחילת בקעת צין למעיין הינו כ 5.5 ק"מ – התוואי הוא יחסית נוח להליכה – לא מתאים לעגלות ילדים.

אם אתם במדבר ורוצים לוודא שאתם בכיוון למקום הנכון – אתם יכולים להכנס לווייז ולהקליד עין עקב – הוא כבר יקח אתכם ליעד . .

 

פירוט

עין עקב תחתון הינו מעיין שכבה שמימיו נובעים מהסלע לתוך בריכונת מתחת לבריכה הגדולה ומשם הינם נוטפים על גבי הסלע לתוך  הבריכות.

עין עקב עליון הינו מעיין שמימיו נובעים בין קבוצות קנה גדולות כ 2 ק"מ בהמשך מעלה נחל עקב.

 

עין עקב

בעין עקב תחתון ישנן 2 בריכות גדולות, אחת מהן רדודה וצרה ואחת מהן רחבה ועמוקה.

ליד הבריכה הגדולה ישנו משטח סלע שמקל את הכניסה לבריכה. הכניסה לבריכה הינה חלקלקה – חובה להזהר. מימיה של הבריכה קרים ועמוקים מאד. מעל הבריכות ישנה צמיחה יפה של שערות השולמית

ליד הבריכות של עין עקב ישנו מתחם מגודר ובו צמחיה המנסה להשתקם. בין הצמחים הגדלים במקום סוף מצוי, סמר ואשל. מעל הצוק של עין עקב ישנו דקל "המסמן" עבור המגיעים מרחוק את מיקומו של נווה המדבר.

מעלה דבשון ועין עקב

דגשים

הבריכה קפואה מאד ועמוקה מאד! הנכנס עושה זאת על אחריותו בלבד
אסור לקפוץ, בטח שלא מאיזה המפל ומי שרגיש לקור שלא ייכנס

מה עוד יש לראות באיזור של עין עקב? נחל חווארים, גן לאומי עין עבדת וגן לאומי עבדת באיזור

כתיבת תגובה

סוג המעיין

מעיין קפוא ועמוק

מרחק מהרכב

6 ק"מ

על המעיין

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461