נחל שלף

נחל שלף

מסלול בשבילים רחבים לארכו של חלק מנחל שלף

איך מגיעים

איך מגיעים לנחל שלף?

המסלול בנחל שלף מתחיל משביל עפר על כביש 672. מה שמסמל את הכניסה למסלול הינו עמוד עם סמ"ש כחול הנמצא ק"מ דרומית לכיכר שממנה פונים לכביש 6954.. אם פספסתם את הפניה לנחל שלף והמשכתם – יש מקום להסתובב בצומת עם כביש 6953 – עוד כ 800 מ' בהמשך.

איפה חונים? ניתן לחנות בשוליים ליד הכניסה למסלול, או בשולי שביל העפר המשובש – השביל לא מתאים לרכבים פרטיים. אבל מתאים לטיולי ג'יפים. משני צידי של השביל ישנם שדות מעובדים והמטיילים בנחל שלף מתבקשים לא להכנס אליהם.

מי שרוצה לעשות מסלול קווי ויש לו רכב גבוה אז בקיץ ניתן להכנס מהכיוון של רמות מנשה, ולהכנס בשביל שמתחת לבית העלמין לנקודה הזו  הקרובה לעין מחוללים. אם יש שלוליות בשביל אז מומלץ לבדוק את עמקן לפני שנכנסים אליהן עם רכב פרטי.

פירוט

נתחיל לצעוד במסלול של נחל שלף בין השדות המעובדים ואחרי הליכה קצרה נגיע לשלט המבשר על כניסתנו לשמורה.

אם נביט ימינה נראה בריהכ רדודה גדולה בחורף, ובקיץ שלולית, זהו עין שלף שהינו אחד מהמעיינות שבנחל. נמשיך לצעוד במסלול, ולאחר כ 250 מ' נחצה משטח סלע, מימין לנו בין שיחי הפטל נראה מים היוצאים מצינור – זהו עין דמומית.

נמשיך לצעוד ולאחר כ 120 מ' נגיע לנחל שלף הזורם וחוצה את מסלולינו. לאחר הגשמים זרימתו חזקה ובקיץ מתונה מאד.

קצת אחרי חציית נחל שלף נפנה ימינה עם השביל, בסוף החורף נהנה מהפריחה המגוונת מסביבינו, ובמיוחד מהמוני הכלניות והעריוני הצהוב הבולט בגבעוליו.

לאחר הליכה של כ 600 מ' נראה מימין עץ אקליפטוס גדול אליו מוביל שביל צר [ובוצי מאד בחורף] – זוהי נקודה נעימה לפיקניק ושיכשוך בקיץ ונקודה בה ניתן להתקרב לנחל הזורם בחורף.

נמשיך עם השביל ולאחר כחצי ק"מ של צעידה בין הגבעות הפורחות [בחורף] נגיע לחורש משמאלינו [משמאל עדיין נוף גבעות פתוח]. קצת לאחר שניכנס לתוכו נראה משמאל שרידה של תחנת קמח.

נמשיך לצעוד, נהנה מהשלווה, מקולות המים והפריחה ולאחר כק"מ נגיע למעבר בקר ומימין לנו צומת שבילים גדולה, נעבור אותו, נחצה פלג קטן ונגיע לעין מחוללים. אם אנו עם 2 רכבים – נחבור בצומת השבילים לרכב השני ואם אנו עם רכב אחד, לאחר המנוחה והשכשוך במקום [הבריכה מאד רדודה בקיץ] נשוב בחזרה לרכב

דגשים

  • בחורף המסלול מאד בוצי
  • צריך להזהר מאד בזמן חציית הכבישים וההליכה על השבילים מפני הרכבים החולפים [זהו מסלול מאד פופולרי בטיולי ג'יפים וטרקטורונים]
  • במסלול יש פריחה רק בסוף החורף ובאביב.
  • צריך להזהר ביריד מהכביש – לחניה בתחילת המסלול ובחציית הכבישים

עוד מסלולים באיזור? פארק נחל קרת, תל יזרעאל לעין יזרעאל ונחל השופט

כתיבת תגובה

סוג המסלול

הלוך ושוב

רמת קושי

משפחות

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461