בריכות ניצנים

בריכות ניצנים

בריכות ניצנים הינן בריכות של מי תהום שעלו אל מעל לפני השטח

איך מגיעים

איך מגיעים לבריכות ניצנים? ניסע על כביש 40 עד הצומת שלו עם כביש 3631 – כביש הגישה לישוב ניצן ונפנה לכביש. ניסע כ 3.4 ק"מ עד שנגיע לפניה ימינה לרחבת עפר גדולה [ליד הכניסה לפארק האטרקציות שיש במקום] בה נחנה את הרכב.

פירוט

בריכות ניצנים נוצרו כתוצאה מצירוף מקרים של חציבת יתר של כורכר בידי האדם מי תהום גבוהים יחסית לפני הקרקע שפרצו במהלך החציבה [את עקבות החציבה ניתן לראות היטב על המצוק שמעל הבריכות – כשיורדים אליהן במהלך הטיול]. בבריכות ישנם צמחי מים שונים ודגים [שכנראה הובאו בידי האדם]. קרקע הבריכות בוצית ועומקן משתנה. מי שנכנס עושה זאת על אחריותו בלבד.

לאחר שהחנינו את הרכב נתחיל לצעוד על המדרכה לאורך הכביש המוביל לחוף הים [בעונת הרחצה נעבור על פני השומר הגובה כסף על כניסת הרכבים] ונפנה ימינה אחרי כ 200 מ' כשנראה סמ"ש אדם. השביל הינו רחב ומכניס אותנו לעומק בדיונות. השביל מכוון אותנו בכיוון צפון באופן כללי.

אחרי צעידה של כ 900 מ' נראה בפעם הראשונה את אגמי ניצנים מתחתינו – כשהשביל יוביל אותנו אל שפת המצוק ומיד אחרי כן יסוג בחזרה [משמאלינו נראה בחולות דקלים] ואחרי כחצי ק"מ נוסף של צעידה נגיע לצומת שבילים. אנו נפנה ימינה, ונרד לתוך האיזור שמתחת למצוקי הכורכר.

בריכות ניצנים

כשנגיע לסוף הירידה – נראה משמאל לנו את האגם הראשון ןכשנמשיך לצעוד נראה את השניים האחרים. הצעידה לאורכם של בריכות ניצנים הינה לאורך של כקילומטר שחלקה בתוך חורש של עצי שיטה כחלחלה המצילים על השביל.

בריכות ניצנים

ישנן מס' נקודות נחמדות לפיקניק במהלך הטיול . להכנס למים? במקום אין שירותי הצלה והקרקעית בוצית אז מי שנכנס עושה זאת על אחריותו בלבד. לאחר כק"מ השביל מתלכד עם השביל  המסומ"ש בשחור המגיע  משמורת חולות ניצנים ואחרי הליכה קצרה נוספת נגיע לרכב.

דגשים

  • במקום אין שירותי הצלה והקרקעית בוצית מי שנכנס עושה זאת על אחריותו בלבד.
  • המסלול לא מתוחזק באופן סדיק ע"י הרשויות אז יתכנו חסימות בשביל שנגמרות על ידי צמחיה
  • ניתן לראות מפה של המסלול בקישור – https://israelhiking.osm.org.il/share/vHX9VW0PC5

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461