גבי ימין

גבי ימין

גבי ימין הינם קבוצת גבים בנחל ימין אשר במכתש הקטן.

איך מגיעים

איך מגיעים לגבי ימין?  מכיוון כביש 25, ממנו נפנה ימינה לכביש 206 בצומת רותם, ואחרי כ 9 וחצי ק"מ נפנה שמאלה לפי השילוט למעלה עקרבים לכביש 227.  הכביש צר בתחילתו ומתרחב אחרי העלייה הראשונה, ובערך ק"מ אחרי שנעבור את פסי הרכבת [זהירות – אין מחסום!!] נראה שילוט ימינה למעלה ימין, נפנה לפי השילוט ונחנה בחניון הרחב – חניון לילה מישור ימין. מומלץ לא להשאיר חפצי ערך ברכב. לחצו כאן לניווט ישיר לחניה של גבי ימין במישור ימין

פירוט

כדי להגיע לגבי ימין, לאחר שהחנינו את הרכב, נצעד , כשגבינו אל הכביש לכיוון "שעה 11" – הפינה השמאלית הרחוקה של רחבת החנייה הענקית ושם נחפש את הסמ"ש הירוק איתו נצעד.בהתחלה הסימון לא כל כך ברור ולאחר כ 300 מ' מתחיל להיות יותר ברור.  לאחר כחצי ק"מ של צעידה נגיע לשלט הכניסה לשמורה ו 200 מ' נוספים של צעידה יביאו אותנו לראש המפל ממנו נשקף נוף מרהיב.

לאחר שנהנה מהנוף נרד בשביל הנמצא משמאל למפל לערוצו של הנחל ונמשיך לצעוד בנחל ולאחר כ 300 מ' נוספים נגיע לקבוצת הבריכות האוצרת את מי השטפונות.

הבריכה הגדולה של גבי ימין נמצאת ברחבה החולית שלמרגלות הירידה [זהירות – האדמה בוצית וטובענית] ועוד קטנות יותר נמצאות בין הסלעים. עמוקות יחסית [בערך 1.7 מ' בשיא החורף] וחלק רדודות. הגבים הינם בריכות שנוצרו בסלע [מים קפואים] בסמוך לבריכות של גב ימין  יש את הנביעה של עין ימין. בסוף החורף ניתן לראות באיזור פריחה מרהיבה של קנים ואשלים. ואם נשב בשקט ליד הגבים, הטריסטרמיות הרבות שישנן באיזור יתקרבו אלינו ללא חשש.

אחר שנעבור את הבריכות של עין ימין וגם ימין ניתן להמשיך עם הסימון הירוק , דרך "שער" האבן עם הנחל ולהגיע בהמשך למעלה פלמ"ח ובסופו של המסלול, שארכו סה"כ כ 10 ק"מ הינו בחניון מעל עין ירקעם..

לחילופין ניתן לשוב לרכב באותה הדרך בה הגענו.

הבריכה ההגדולה של גבי ימין מתייבשת בד"כ בסוף החורף ואלו שבין הסלעים לעיתים ראויות לטבילה גם באמצע הקיץ

דגשים

  • הבריכה הגדולה בגב ימין בוצית והקטנה בתוך הסלע עמוקה. זהירות! הנכנס עושה זאת על אחריותו בלבד
  • יש סכנת פריצה בחניון ימין

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    עדכון: 28.12.2022 – הגבים מלאים – המתחם שמתחתם עדיין לא

כתיבת תגובה

סוג המעיין

גב מקסים בתוך עמק קטן

מרחק מהרכב

כק"מ

על המעיין

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461