נחל דישון תיכון בקטע נחל לדוגמא בין גשר עלמה בכביש 886 לכביש 899

נחל דישון תיכון בקטע נחל לדוגמא בין גשר עלמה בכביש 886 לכביש 899

מסלול הטיול בנחל דישון עובר ליד ומעל הערוץ בנוף יפה וירוק ומתאים למשפחות [ללא עגלות].

איך מגיעים

איך מגיעים לנחל דישון? תחילת המסלול בגשר עלמה על כביש 886 – בין המושבים עלמה ודישון – ניתן להשאיר רכב באיזור של מתקן מקורות עין אביב.

סיום המסלול הינו על כביש 899 כ 3 ק"מ לפני הכניסה הראשין לקיבוץ יראון אם מגיעים מהכיוון של המושב עלמה – בחניון נחל דישון  ליחצו כאן להגעה.

פירוט

נחל דישן הינו אחד מהנחלם הגדולים המנקזים את הרי הגליל העליון. ארכו כ 30 ק"מ. תחילתו באיזור הר מירון והור נשפך לירדן באיזור שמורת החולה. בנחל דישון נובעים מס' מעיינות אשר מימהם נשאבים ע"י מקורות.

נחל דישון היה איזור בו עבר מסלול של טיול ג'יפים בזרם המים ורבים נהנו ליסוע בערוצו עד שב 15/3/13 נסגר קטע זה של נחל דישון לתנועת רכבים ומערכת החי שבו התחילה להשתקם. קטע זה נקרא קטע נחל לדוגמא.

וככה נראה נחל דישון אחרי הגשמים:

המסלול בנחל דישון תיכון נושק לשביל ישראל ולארכו הסימון של שביל ישראל והסימון האדום מתלכדים. ממקום חניית הרכב נחצה את הכביש בזהירות, נעבור ליד השלט של שביל ישראל והשלט האוסר על כניסת רכבים ונרד לערוצו של נחל דישון. נצעד בערוצו של הנחל [בחורף ובאביב לאחר הגשמים הנחל זורם בעוז ולעיתים הצעידה בערוץ מסוכנת ] ולאחר הליכה קצרה סימון השבילים יוליך אותנו לגדתו השמאלית של הנחל.

נצעד בשביל בעלייה קלה במקביל לנחל על גדתו השמאלית ולאחר צעידה של כ 3 ק"מ נראה ליד הנחל שרידים של תחנת קמח שמעידה על האיתנות של נחל דישון בזמנים עברו. לאחר הליכה קצרה של חצי ק"מ נראה עוד תחנת קמח במצב יותר טוב.

השביל ממשיך להתפתל מעל הערוץ של נחל דישון בעלייה [בחורף ניתן לראות את הנחל זורם ולשמוע את שאונו], מולינו נראה את הרי מירון שבבוקר מבהיקים באדום ולאחר כ 3 ק"מ נגיע לסופו של המסלול [החלק האחרון של המסלול עובר בשביל עפר לצידו של חורש עבות] שם נפגוש גם את השלטים האוסרים על כניסתם של כלי רכב לנחל דישון. ישנו חניון מצד ימין שמשמש את המטיילים בנחל דישון ושם ניתן להשאיר רכב איסוף

דגשים

  • כשנחל דישון זורם בעצמה – מסוכנת החציה שלו!
  • אם אתם מגיעים אחרי הגשם – מומלץ להגיע מצויידים לציית הנחל
  • המסלול מומלץ במיוחד באביב
  • המסלול מתאים למשפחות עם ילדים שמסוגלים לצעוד 6.5 ק"מ
  • לסרטון מהמסלול – כנסו לקישור https://youtu.be/ka-KfOtdvFg

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461