שפך נחל שורק

שפך נחל שורק

ליד שפך נחל שורק, ישנם שלושה מסלולי טיול נחמדים ליד הנחל, המותאמים לפי רמות קושי.

איך מגיעים

כדי להגיע לתחילת המסלולים בשפך נחל שורק, צריך להגיע לחורשת הצנחנים, שהדרך אליה מגיעה ממחלף עין הקורא, ומשם ניסע מערבה, לפי השילוט לפלמחים, על כביש 4311 עד שנראה שילוט לפניייה שמאלה לשפך נחל שורק.

פירוט

נחל שורק הינו בין הנחלים הארוכים בארץ, כאשר תחילתו הינה בהרי ירושלים והוא נשפך לים התיכון באיזור קיבוץ פלמחים.

בעבר זרמו בנחל שורק בעיקר מים מזוהמים שהורכבו משפכים שלא טופלו כראוי, אולם בשנים האחרונות עבר הנחל שיקום – אפיקו נוקה, מי ביוב שבעבר היוו את מרכיב המים העיקרי טוהרו ועכשיו מוזרמים לנחל מטוהרים, האפיק שוקם ונוקה וגם החיים חזר לנחל ולגדותיו.

ליד שפך נחל שורק סומנו שלשה מסלולי טיול המתחילים ליד חורשת הצנחנים ומאפשרים לקהל הרחב סיור באיזור

המסלול הראשון היוצא מחורשת הצנחנים – בגן הלאומי שפך נחל שורק הינו מסלול הנחל, העובר במסלול סלול ומסודר לאורך של כ 500 מ' לארכו של נחל שורק עד לסכר הסלעים, שהונח בנחל כדי לאפשר מעבר בין גדות הנחל וכדי ליצור עירבול של המים מה שגורם לעלייה ברמת החמצן ולשיפור איכותם. הצעידה במסלול זה תחשוף אותנו לנחל ולצמחייה הצומחת לארכו.

מי שיהיה מעוניין במסלול קצת יותר ארוך, יבחר במסלול החולות שיוביל אותנו, אחרי סכר הסלעים דרך אי הצבים והחולות שאחריו עד לתצפית הקורמורנים וחזרה – מרחק של כ 1.7 ק"מ סה"כ כאשר הצעידה בחלק זה של המסלול הינה במסלול לא מוצל, וחלקה הגדול בחולות. הילדים יהנו מגלישה בדיונות ומהתצפית לעבר הקורמורנים.

המסלול השלישי המוצע בגן הלאומי שפך נחל שורק הינו מסלול עד תצפית השפך- מרחק של כ 3.5 ק"מ, כאשר בחורשת הקורמורנים, במקום להתחיל לשוב על עקבותינו, נמשיך לכיוון הים עד רכס הכורכר הגבוה שמולינו, משם נוכל להביט על הים ושפך נחל שורק, נוכל גם לרדת לחוף ומשם נחזור בחזרת לרכב אותו השארנו בחורשת הצנחנים.

דגשים

  • הכניסה למימי נחל שורק אסורה.
  • במסלול של שפך נחל שורק, רק החלק עד סכר הסלעים מתאים לעגלות ילדים. המסלול האחרים מחייבים מעבר בדיונות שאינן מתאימות למעבר עגלות.
  • רוצים להזמין סיור מודרך בשפך נחל שורק? – מוזמנים להתקשר ל 0524282461 או לשלוח ווטסאפ

כתיבת תגובה

סוג המסלול

הלוך ושוב

רמת קושי

משפחות

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461