אנדרטת אבירי לב

אנדרטת אבירי לב

באנדרטת אבירי לב מונצחים חלליו של גדוד 184 - גדוד "אבירי לב" של חטיבה 14.

איך מגיעים

איך מגיעים לאנדרטת אבירי לב? נוסעים על כביש 3 לכיוון המושב תרום [אם הגענו מהמרכז אז פונים ימינה בלטרון לכביש 3 ואם הגענו מירושלים נפנב בלטרון שמאלה], פונים שמאלה לכיוון המושב – לפי השילוט ולאחר כ 500 מ' נפנה ימינה לפי השילוט לאנדרטת אבירי לב.

פירוט

גדוד אבירי לב – 184 היה חלק מחטיבה 14 ההיסטורית שהוקמה כחטיבת חי"ר במלחמת העצמאות ועם השנים הוסבה לחטיבה ממוכנת. על ההיסטוריה של חטיבה 14 ניתן לקרוא באתר החטיבה – http://www.hativa14.org.il/?CategoryID=544&ArticleID=884.

 

אנדרטת אבירי לב

אנדרטת אבירי לב – האנדרטה של גדוד 184 הוקמה במקומה של האנדרטה הישנה. האנדרטה מנציחה  104 חללים: 12 חללים שנפלו במלחמת ההתשה, 82 חללים שנפלו במלחמת יום הכיפורים, 4 חללים שנפלו בפעילות מבצעית  בגזרות השונות ו- 6 חללים שנפלו בעת מילוי תפקידם.

אנדרטת אבירי לב מסמלת  טנק שהיה  הנשק העיקרי  של גדוד טנקים 184. בבסיס הטנק, בחלק המניע, נמצאים הנופלים, בזכותם המשיך הטנק לנוע. שרשרת של טנק מציינת את זכר צוותי הטנקים ושרשרת של נגמ"ש מציינת את לוחמי פלוגת החרמ"ש י' של הגדוד. בצריח קיים חלל בדמותם של לוחמים המדגיש את חסרונם של הנופלים, החלק העליון שואף לשמים מקומם הסופי של הנופלים.

האנדרטה תוכננה על ידי אדריכל יהודה יהב וממוקמת ליד מושב תרום.

* החומר על משמעות רכיבי האנדרטה נלקח מאתר הגדוד.

אנדרטת אבירי לב

דגשים

במקום אין איסוף אשפה סדיר, אם ראיתם פסולת – איספו אותה

כתיבת תגובה

סוג האתר

אתר הנצחה גדודי

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461