מנקיקי יפתח לכפר גלעדי על שביל ישראל

מנקיקי יפתח לכפר גלעדי על שביל ישראל

קטע משביל ישראל [שהינו חלק מקטע רשמי] - מדרום לצפון

איך מגיעים

המסלול מתחיל בחניה של אתר נקיקי יפתח – על כביש 886. לניווט ישיר – ליחצו כאן

המסלול מסתיים בחניה של בית הקברות של כפר גלעדי – מתחת לפסל האריה השואג. לניווט ישיר ליחצו כאן

פירוט

נתחיל לצעוד מחניון נקיקי יפתח ולאחר כ 200 מ' נגיע לנקיק…נרד לתוכו בעזרת הדרגיות ונתחיל לצעוד כ 200 מ' בתוך הנקיק עד שנצא ממנו בעזרת הדרגיות ונמשיך עם הסמ"ש הכחול. בצומת טי נפנה ימינה ונקיף את הבסיס. אחרי כ 200 מ' השביל הכחול ימשיך שמאלה עם שביל ישראל שפונה דרומה ואנו נמשיך עם השביל שמתעקל שמאלה וסימון שביל ישראל – לכיוון צפון ונתחיל לצעוד על דרך נוף רמות נפתלי במגמת עליה.

מסדקי יפתח לתל חי

אחרי כ 2 ק"מ נפנה בצומת ימינה לדרך עפר כבושה, נעבור מעבר בקר ואחרי כ 400 מ' נעבור את השלט של חורשת פרל. נמשיך לצעוד ואחרי כ 3 ק"מ נגיע למצפור יוחאי ודוד, במקום 2 שולחנות, חניה נגישה לנכים וגם ארגז של ספרית השביל [בצד היותר צפוני של המצפור. חלקו הצפוני של המצפור קרוי מצפור א"ח על שמם של אמיר שייך וחי קלומיטי זהו מקום נהדר להפסקת אוכל.

מסדקי יפתח לתל חי

אחרי כ 200 מ' נפנה שמאלה בעליה בשביל, אחרי כ 900 מ' נעבור מעבר בקר  ואחרי כ 200 מ' נגיע לאתר של צוק מנרה. במקום ישנם שולחנות רבים, כ 700 מ' לאחר שנעבור את האתר של צוק מנרה נגיע לחלקו העליון של הפארק הגיאולוגי של קריית שמונה. מומלץ לרדת לתצפית.

מסדקי יפתח לתל חי

נמשיך לצעוד ולאט לאט התוואי יהפוך למגמת עלייה שתתחיל מתונה…אחרי כ 110 מ' נפנה שמאלה לפי הסמ"ש, אחרי כ 400 מ' נעבור מעבר בקר ולאחר כ 800 מ' נתחיל את העליה התלולה של היום שתסתיים לאחר כ 300 מ'.

לאחר מנוחה קלה בצל העצים נמשיך לצעוד ולאחר כ 600 נפנה ימינה, נעבור מעבר בקר ומיד שמאלה, נמשיך לצעוד ולאחר כ 2.5 ק"מ נעבור ליד שלט ההוקרה לתורמי היער ונפנה שמאל בירידה

אחרי כ 500 מ' נפנה ימינה לשביל צר ליד הכביש [אפשר גם למעוד בשולי הכביש אם לא רוצים להדקר מהקוצים]ואחרי כ 300 מ' מגיעים למתקן מקורות. עוקפים אותו מימין ןאחרי כחצי ק"מ מגיעים לשלט של שביל ישראל. ניתן מכאן להמשיך ישר לכיוון הכביש לפנות שמאלה ולצעוד על שוליו ולאחר הליכה קצרה להגיע לחניה.

מסדקי יפתח לתל חי

מהשלט ממשיכים בירידה ימינה לגן הפסלים, אחרי כ 200 מ' נעבור מעבר בקר ולאחר עוד כ 400 מ' נפנה שמאלה בעליה חדה מעט לפני "הגשר", בסופה של העליה התלולה נפנה שמאלה ונצעד בעליה בשביל ההיסטורי של תל חי, לאחר כ 400 מ' של העליה נפנה שמאלה, נעבור ליד העתק של פסל "משה" [את המקור יצר בצלאל שץ מייסד בצלאל], ולאחר הליכהקצרה נעבור מתחת לכביש במעבר תת קרקעי והגענו לאחת הכניסות לבית הקברות של כפר גלעדי. פסל האריה השואג והחניה נמצאים משמאל.

דגשים

  • בחניה של האריה השואג יש ברז ושירותים
  • בחורף המסלול עלול להיות חלקלק
  • בתחילת הסתיו יש פריחת חצבים נהדרת בסדקי יפתח

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461