מנקיקי יפתח לקרן נפתלי על שביל ישראל

מנקיקי יפתח לקרן נפתלי על שביל ישראל

קטע של שביל ישראל מול הנוף המרהיב של עמק החולה

איך מגיעים

המסלול מתחיל בחניה של נקיקי יפתח על כביש 886 – לניווט ישיר – ליחצו כאן

המסלול מסתיים על שביל עפר – כ 3 ק"מ מדרום לרמות נפתלי – מצד שמאל של הכביש כשמגיעים מרמות נפתלי – לניווט ישיר לנקודה ליחצו כאן

פירוט

את טיולינו נתחיל בחניה של נקיקי יפתח. נצעד עם הסמ"ש הכחול, נרד לנקיקים ונצא מהן ונמשיך ישר עם הסימון, השביל יהפוך משביל רחב לשביל צר ומשובש ולאחר כ 450 מ' נגיע לצומת טי עם כביש משובש. נפנה ימינה הכביש יתקל ולאחר הליכה קצרה ניפרד מהכביש ונפנה ימינה עם הסמ"ש הכחול ושביל ישראל – דרומה.

מסדקי יפתח לקרן נפתלי על שביל ישראל

נצעד בירידה עם השביל ואחרי כ 250 מ' נגיע לגדר,  נפנה איתה ימינה ונגיע לשער של חוות "משכנות הרועים" נפנה שמאלה [צפונה – זה קצת מבלבל] ואחרי עליה קצרה נפנה ימינה בירידה תלולה ליד "השובך" ואחרי עוד כ 200 מ' נפנה ימינה ונחזור לצעוד דרומה. נרד ירידה של כ 200 מ' ונתחיל לצעוד כל קו הגובה כשמשמאלינו הנוף המרהיב של עמק החולה. אחרי 600 מ' נעבור שער ונמשיך בשביל ולאחר כק"מ וחצי נתחיל לעלות כשמשמאלינו גדר. אחרי כחצי ק"מ נעבור מעבר בקר מנקודה זו העליה תתחיל להיות יותר תלולה. לאחר כ 200 מ' בסיבוב ישנה פניה למצפור ליפא כלל שהיה מאנשי הקק"ל [על שמו יש גם מצפור בדרום].לאחר כ 1800 מ' העליהמתמתנת ולאחר כ 600 מ' נגיע למעבר בקר אנו נפנה שמאלה במקביל לכביש – בתוך מטע הזיתים ולאחר כ 200 מ' נפנה שמאלה לתוך נחל קדש.

השביל בתחילה מישורי ולאחר הליכה קצרה יורדים אל תוך החלק המצוקי של הנחל, נרד כ 400 מ' של מצוקים בתוך הנחל כושבחלק מהמקומות ניעזר בדרגיות. אחרי הגשפ הנחל בוצי והמצוקים חלקלקים. זהירות. אם יהיה לכם מזל תראו שפני סלע בנחל. לאחר כ 400 מ' השביל םונה בחדות ימינה בעליה ומולינו חבל האוסר את המשך הצעידה בנחל בירידה. לאחר כ 400 מ' של עליה השביל מתעכל בחדות שמאלה והשביל מתחיל להיות מישורי, לאחר כ 600 מ' נתחיל להקיף את הבסיסולאחר כ 200 מ' נפנה ימינה לכיוון מצודת כח, נעבור בחורשה עם שלטים הנושאים את שמות הנופלים במקוןם – חורשת הכ"ח ונגיע לאנדרטה הנמצאת במקום ולרחבת הכניסה למוזיאון הרעות [אם יש לכם זמן – מומלץ להכנס למוזיאון].

לאחר שנצא ממתחם מצודת כח, נפגוש את שלט השביל, נפנה לידו שמאלה, נחצה את הכביש בזהירות ולאחר הירידה הקצרה, נראה מימין את מערת פילון –  בה כנראה [התיאור לפי השלט שבמקום] התחבא המ"מ פילון פרידמן עם שלושה מלוחמיו הפצועים וכשהבין שאין להם סיכוי לשרוד ירה בהם והתאבד, הליכה קצרה מהמערבה ואנו ליד נבי יושע – מקום קדוש למוסלמים שלפי אמונתם קבור שם יהושע הנביא.

נעבור בשביל כשנבי יושע מימין לנו ליד שרידים של בית הקברות של הכפר שהיה במקום ונתחיל לצעוד בעליה קלה וכעבור 1.3 ק"מ נגיע לשערב בקר, נעבור אותו ונגיע למצפור אגמון החולה.

נצא ממתחם המצפור דרך שער בקר ונתחיל לצעוד בירידה. אחרי כ 500 מ' נעבור עץ חרוב רב גזעים ואחרי כ 900 מ' נתחיל לטפס בגיא – בעליה האחרונה לפני העליה לקרן נפתלי. אחרי כ 400 נפנה שמאלה בדרך כבושה, אחרי כ 700 מ' נפנה שמאלה לשביל צר, אחרי הליכה קצרה נחצה עוד דרך כבושה ונתחיל לטפס ישר מולינו בעליה תלולה שלאחר כ 400 מ' תוביל אותנו לפסגה של קרן נפתלי שם נפגוש נ"ט בולט, ושרידי חומה של ישוב קדום.

מסדקי יפתח לקרן נפתלי על שביל ישראל

לאחר המנוחה על פסגתה של קרן נפלי – והתצפית הנהדרת נתחיל לרדת בירידה תלולה שארכה כ 700 מ', נעבור מעבר בקרש בסופה, נפנה שמאלה ומיד נפנה ימינה. לאחר כ 500 מ' נעבור מעל צינור וקצת לאחריו נחצה כביש צר. לאחר כ 300 מ' נעבור ליד זוג עצי חרוב בולטים בשטח החשוף וכ 400 מ' לאחריהם נעבורזוג צינורות. מאתיים מ' לאחריהם נפגוש שביל לבן, נפנה בו ימינה ולאחר הליכה קצרה נגיע לרכב אותו השארנו בתחילת היום.

דגשים

  • העליה לקרן נפתלי לא מתאימה למי שלא בכושר

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461