גבעת תום ותומר

גבעת תום ותומר

בגבעת תום ותומר ישנו גן בוטני שהינו אתר הנצחה לחללי אסון המסוקים. הגבעה קרויה על שם תום כיתאין ותומר קידר, חברים טובים שהוריהם יזמו את ההנצחה במקום.

איך מגיעים

איך מגיעים לגבעת תום ותומר? הגישה היא מכיוון כביש 3 [ההסבר למגיעים מכיוון צפון] אחרי שנעבור את צומת הודיה  נפנה ימינה אחרי כ 2.6 ק"מ לכיוון נגבה. ומשם לפי השילוט הברור נגיע לכיוון גבעת תום ותומר. [ה waze גם "מכיר" את גבעת תום ותומר והכי פשוט להעזר בו].

פירוט

גבעת תום ותומר קרוייה על שמם של תום כיתאין ותומר קידר לוחמי פלחה"ן הנח"ל שהיו חברים טובים, ומנציחה אותם ואת שאר החיילים שנפלו באסון המסוקים. האתר שימש בתחילה כאתר ההנצחה הלא רשמי של אסון המסוקים, והורים רבים הצטרפו ליוזמת הנצחה זו, עד שהוקם אתר ההנצחה לאסון המסוקים בצפון.

הגן הוקם ביוזמת יואב קידר, אביו של תמור קידר ז"ל, ובמקום יש היום גן בוטני מתוחזק היטב, ופינות הנצחה רבות לנופלים באסון, לתום ותומר וגם פינות המאפשרות פעילויות שונות.

גבעת תום ותומר

מה יש בגבעת תום ותומר?

כשנכנסים לשביל הגישה פוגשים עמוד חשמל גבוה שנתרם ע"י חברת חשמל ומנכ"לה רפי פלד עליו מצויירות 73 יונים.. בכניסה לגבעת תום ותומר ישנם סלעים גדולים המנציחים את תום כיתאין ותומר קידר.

גבעת תום ותומר

את ראש הגבעה מקים שביל מעגלי אשר לארכו מונצחים כל הנופלים באסון, לפי יחידותיהם, ולצד השבילים נשתלו צמחי ארץ ישראל.  לאחר שמשלימים את ההקפה מגיעים לפינת הנצחה נוספת לתום ותומר לצידה ניתן לערוך פעילויות שונות.

גבעת תום ותומר

מאד מומלץ לבקר בגבעת תום ותומר בחורף ובאביב כשצמחי הגן בפריחתם.

מחיר הכניסה לגבעת תום ותומר – 10 ש"ח למבוגרים. ילדים בחינם.  שמוקדשים לתחזוקת הגן. הקישור לאתר הגבעה: http://www.tom-tomer.org.il/

דגשים

מחיר הכניסה לגבעת תום ותומר – 10 ש"ח למבוגרים. ילדים בחינם

עוד תמונות ניתן לראות באינסטגרם https://www.instagram.com/p/CwMs759opZ_/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA== מוזמנים גם לעקוב

כתיבת תגובה

סוג האתר

אתר הנצחה מטופח

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461