פארק גולדה

פארק גולדה

פארק גולדה הינו פארק נחמד בנגב עם מקום לפיקניקים, תצפית נהדרת וגם אתר זיכרון

איך מגיעים

איך מגיעים לפארק גולדה? נוסעים על כביש 40 דרומה ובצומת משאבי שדה פונים ימינה לכביש 222. אחרי כ 2 ק"מ נפנה ימינה לפני השילוט לפארק גולדה.

פירוט

פארק גולדה הינו פארק שהוקם לזכרה של גולדה מאיר, ראש הממשלה הרביעית של המדינה שבתה התגוררה בקיבוץ רביבים הסמוך. פארק גולדה נמצא בערוצו של נחל רביבים ומתמלא משטפונות בנחל, ממי תהום וממי שטיפת המסננים של ספא נאות מדבר הסמוך. שטחו של הפארק כ 540 דונם.

פארק גולדה

מה יש לעשות בפארק גולדה? הדבר העיקרי שיש לעשות בפארק גולדה זה פיקניק כיפי. ברחבי הפארק פזורים שולחנות רבים מתחת העצים, יש נקודות מילוי מים ושירותים וגם מתקני משחק להנאתם הרבה של הילדים. הכניסה למי האגם אסורה.

מה עוד? יש בפארק גולדה את המבנה של באר הפלפלון [נקראת ע"ש העץ שמסוכך עליה] שלא ניתן להכנס אליו וגם לא לטפס על כל מתקן המשחק המרשים שנבנה מעליה וחבל.

מעל פארק גולדה מתנוססת גבעה עליה הוקם מצפור טלי ע"ש של טלי קסטנבוים שעבדה ברשות לפיתוח הנגב. ממצפור טלי ישנה תצפית נהדרת על האיזור ועל האגם שבליבו של פארק גולדה. אל המצפור ניתן לטפס בעזרת 170 מדרגות הבנויות מאדני רכבת או להגיע בשביל העפר היוצאת מהגשר הנמצא בהמשך הכביש.

ליד השרותים ישנו בית באר מסלול האנז"ק – הסגור בד"כ ובתוכו הסברים על קו זה ששימש במלחה"ע הראשונה.

דגשים

נכון לפברואר 2017 האגם בפארק גולדה היה ריק.  אם הייתם לאחרונה והיה מלא נשמח לקבל עדכון למייל – editor.nelech@gmail.com

כתיבת תגובה

סוג האתר

פארק מושקע עם ברזיות, שירותים ומתקני משחק

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461