חווארי מצדה

חווארי מצדה

חווארי מצדה הינו מסלול קליל למרגלות הגן הלאומי מצדה. נחמד ביום. מומלץ מאד בלילה

איך מגיעים

איך מגיעים לחווארי מצדה? תחילת המסלול של חווארי מצדה נמצאת סמוך לחניית האוטובוסים הגדולה – ליד שולחנות הפיקניק שליד שדרת הדקלים – כשמגיעים לכיכר שליד הקופות והעלייה לגן הלאומי פונים שמאלה לפי השילוט לחניית האוטובוסים וחונים כמה שיותר קרוב לתחילת מגרש החנייה. נלך לכיוון החורשה שהצילה שולחנות הפיקניק, ונמצא הסימון שבילים השחור של תחילת המסלול בקצה הימני הרחוק מאיתנו של החורשה כשגבינו אל מגרש החניה [בקצה של החורשה יש גם ברזיה].

אם אתם בוחרים לעשות את המסלול הקווי של חווארי מצדה – המקום המומלץ לחניית הרכב הינו בצומת מצדה – וכשמגיעים לכביש מהנחל צועדים אליו שמאלה.

פירוט

החוואר הינו מסלע המעורב באחוזים שונים בד"כ מחרסית וקירטון.  תערובת זו הינה הסיבה לבוהק של מסלע זה בלילה והגוונים השונים הינם תוצאה של השונות באחוזי התערובת בין מקום למקום ובין שיכבה לשיכבה

חווארי מצדה

לאחר שמצאנו את תחילת המסלול של חווארי מצדה נתחיל לצעוד בו במגמת ירידה קצרה ומיד לאחר מכן נעלה על השלוחה שמולינו ונפנה בה שמאלה  עם הסימון השחור. לאחר הליכה קצרה בה נוכל ליהנות מהשכבות שהשונות של הסלע ומהגוונים השונים נגיע לצומת שבילים ונראה סימון ירוק שמוביל ימינה – אנו נשוב מהשביל הירוק בדרך חזרה.

חווארי מצדה

נמשיך לצעוד בין חווארי מצדה לפי הסימון עוד  כ 600 מ' בתוך הנחל  ואז נגיע למפגש השני עם הסימון הירוק שנמצא במפגש ערוצים. אם אנו עם רכב אחד – זה הזמן לפנות ימינה לחזור עם הסימון הירוק וכשנגיע עם הסימון הירוק למפגש עם השחור לפנות שמאלה ומשם הליכה קצרה ונשוב לרכב.

חווארי מצדה

אם אנו עם שני רכבים – ניתן להמשיך לצעוד וליהנות מהנחל עוד כחצי ק"מ עד שנגיע לכביש 90 – ונצעד על השוליים הזהירות שמאלה – לכיוון צומת מצדה בה חונה הרכב השני.

המסלול של חווארי מצדה יפה מאד ביום וגם בלילות ירח בהם ניתן לטייל בנחל לאור הירח הנשקף מסלעי החוואר – נדרשת זהירות בצעידה בלילה – שלא ליפול מגבהים לערוצים. בלילה הסימון לא תמיד נראה אז כדאי לשים לב לכיוון הכללי של הצעידה ומומלץ גם לסייר ביום לפני כן כדי להכיר את המסלול.

דגשים

  • תמונות היום של המסלול צולמו ע"י סייר מדבר ותמונות הלילה צולמו ע"י איילת מבלוג – איילת מטיילת – ופורסמו באישורם
  • על פי פסיקת בית המשפט מה 29/10/2018 אסור על מטיילים הכפופים למערכת החינוך לסייר במסלול עקב הסכנה בנפילה אם סוטים מהמסלול. אז אם אתם מטיילים במסלול חווארי מצדה בלילה – שימו לב לשביל ואם אתם עם הקטנים אש תשמרו עליהם היטב.
  • לטיול לילה מומלץ לצאת קרוב לאמצע החודש העברי – ואין עננים
  • אסור לבצע את המסלול כשיש סכנת שטפונות

ניתן להזמין סיור בחווארי מצדה לקבוצות (15 משתתפים ומעלה) בטלפון / מסרון – 0524282461 או לשלוח הודעה

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461