יער קולה

יער קולה

יער קולה, הנמצא סמוך לאלעד הינו מקום נחמד לפיקניקים אשר נמצאים בו מס' אתרים מעניינים.

איך מגיעים

איך מגיעים ליער קולה?

ליער קולה ניתן להגיע בשתי דרכים או מכביש 465 [לפנות שמאלה בצומת רנטיס אם הגענו מכיוון אלעד על כביש 443 או ימינה אם הגענו על 443 מכיוון שהם] – ולפנות שמאלה אחרי כחצי ק"מ לשביל עפר – כשנראה תמרור חום עם השילט "קולה" או סמוך לעיר אלעד, לפנות לכיוון מאוזוליאום מזור ומשם להמשיך בדרך העפר לכיוון היער.

פירוט

יער קולה הינו יער נטוע הנמצא בין כביש 465 – היוצא מצומת רנטיס ,לישוב אלעד. גבולו הדרומי של היער הינו כביש 444.  יער קולה קיבל את שמו משמו של כפר ערבי שתושביו ברחו במלחמת העצמאות.

 

ביער קולה ניתן לראות מס' אתרים מעניינים: אם ניכנס ליער קולה מכיוון כביש 465, כחצי ק"מ אחרי שניכנס ליער, ישנו שביל הפונה שמאלה, נפנה בו ולאחר כ 200 מ' נגיע לאנדרטת גבעת כ"ח המנציחה את 28 לוחמי חטיבת אלכסנדרוני שנהרגו במקום במלחמת העצמאות.

מרחבת החניה של האנדרטה ישנו שביל הולכי רגל "בעקבות לוחמים" – המגיע לצידו השני של היער, לארכו של השביל ישה פריחה נהדרת בחורף.

ליד האנדרטה ישנו שביל ביער "בעקבות לוחמים" שפולס ע"י תלמידי בית ספר נחשון מחבל מודיעין.

כשיוצאים מדרך העפר המוביל לאנדרטה, ישנה דרך עפר המובילה מערבה – לכיוון המנוגד לאנדרטה. בתחילה הדרך סבירה אולם לאחר מכן היא משובשת. הליכה קצרה בה תוביל אותנו לשרידיו של הכפר קולה שננטש במלחמת העצמאות. בין השרידים שבמקום ניתן לראות הריסות של מגדל שמירה [ניתן לראות את המבנה הקשתי גם מהכביש] מתקופת הצלבנים הידוע בכינוי מבצר קולה. לאורך שביל זה ישנה פריחה עשירה בחורף של נרקיסים ורקפות בעונתם. ברחבי היער ישנם שולחנות פיקניק רבים ומס' עמודים עם כתובות של מסדר דורשי טוב

יער קולה

אנו נחזור לדרך היער הראשית ונמשיך לצעוד [או לסוע אם אנו עם רכב גבוה] ואחרי הליכה של כחצי ק"מ נראה מתקן שאיבה של מקורות מימין ונקודת שתייה להולכי שביל ישראל ישראל משמאל..

נמשיך לצעוד ביער קולה השביל יתעקל שמאלה ועל השלוחה שמשמאל לנו נוכל לראות את הנרקיסים [אם הגענו בתחילת החורף] שפורחים ראשונים, הנרקיסים שברחבי היער פורחים קצת יותר מאוחר מאלו שבצפונו של היער.

בהמשך השביל נראה מימין מכלאה של עדר המשמש לשימור היער במסגרת רעייה מבוקרת וצעידה של קילומטר נוסף תוביל אותנו למאוזוליאום מזור .

ניתן לעשות ביער קולה סיור מעגלי – רגלי – אם משאירים את הרכב באיזור אנדרטת גבעת כ"ח והולכים לאורך השביל המזרחי של היער עד מאוזוליאום מזור ולאחר הביקור במאוזוליאום הולכים בשביל המערבי של היער לכיוון מבצר קולה ושם עולים עם השביל חזרה לכיוון האנדרטה.

יער קולה

דגשים

 • הפריחה ביער קולה נמצאת רק בחורף
 • אם תמצאו ביער נפלים- יש להודיע למשטרה ולא לגעת
 • בימי שישי יש בד"כ רוכבי אופניים רבים ביער קולה
 • כפתור הניווט מכוון לאנדרטה של חטיבת אלכסנדרוני
 • רוצים להזמין סיור מודרך ביער קולה?  מוזמנים להתקשר ל 052-4282461 או לשלוח ווטסאפ

לפוסט הזה יש 4 תגובות

 1. יונתן נוי

  האם אפשר להגיע ליער בשבת?

  1. NelAdmin

   כן

 2. לנה

  היי.
  האם מסוכן היום להגיע ליער אלעד? בעקבות מצב בטחוני.

  1. NelAdmin

   kt

כתיבת תגובה

סוג האתר

יער עם מספר אתרים מעניינים

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461