פריחת אירוסים בשמורת אלוני קדימה ויער קדימה

פריחת אירוסים בשמורת אלוני קדימה ויער קדימה

בשמורת קדימה ישנה פריחת אירוסים מרהיבה בעונת הפריחה [בד"כ בין אמצע פברואר לאמצע מרץ] ויער קדימה הינו מקום נחמד לפיקניקים.

איך מגיעים

לשמורת קדימה נגיע מכיוון צומת בני דרור בה נפנה מזרחה לכביש 553 [ימינה אם הגענו מכיוון כביש 4 דרום ושמאלה אם הגענו מכיוון כביש 4 צפון]. אחרי כ 2.5 ק"מ נפנה שמאלה ברמזור לכיוון צורן [לפני זה יש פניה ימינה לתל מונד], נאפס את הספידומטר ואחרי כ 2.8 ק"מ, אחרי שנעבור 2 כיכרות, נראה משמאלינו את בית הקברות האיזורי ומיד לאחריו כשהכביש יתעקל ימינה נראה כביש כניסה צר שיוביל לכניסה ליער. היות שיש שם קו לבן לא נפנה שם אלא נמשיך לכיוון צורן, נעשה פרסה בכיכר הכניסה ולאחר כ 950 מ' מתחיל להאיט ונפנה ימינה אחרי כ 50 מ' לתוך יער קדימה.

כדי להגיע לשמורת קדימה ניסע בדרך היער הראשית עם הסימון הכחול, וקצת לאחר שנצא מהיער נפנה ימינה בפנייה הראשונה ולאחר כ 50 מ' נראה את השילוט של שמורת אלוני קדימה משמאלינו ונחנה בשוליים כדי לא להפריע לתנועה

אם נרצה להגיע לשמורת קדימה מצידה השני ניסע לישוב קדימה – ונחפש ב waze את רח' חנקין. בקצהו נמשיך  עוד קצת על שביל העפר ולפני המשתלה נראה את הכניסה לשמורה.

פירוט

יער קדימה הינו יער קטן שטח הנמצא בין הסמוך לישובים צורן וקדימה. ביער עצמו ישנן מס' פינות ישיבה ופינת משחקים גדולה ומושקעת. בלב היער ישנו חניון פיקניק לזכרם של חללי קהילת המודיעין ובכניסה ליער ישנה אבן זיכרון לאילן רמון וחבריו למעבורת שהתרסקה.

פריחת אירוסים בשמורת אלוני קדימה ויער קדימה

בשמורת קדימה נראה ישנם אלוני תבור רבים, ובינהם, צומחים בסוף החורף, בד"כ בין אמצע פברואר לאמצע מרץ אירוסי ארגמן מרהיבים בקבוצות גדולות היוצרים מראה מרשים מאד.

פריחת אירוסים בשמורת אלוני קדימה ויער קדימה

נוסף לאירוס הארגמן ישנה בשמורת קדימה פריחה של צמחים רבים נוספים שהבולט בינהם הוא התורמוס הארצישראלי. בשמורה ישנו שביל מסודר שמכוון את המסייר בה בין לאורך השמורה. כשנגיע לקצה שמורת קדימה, נשוב על עקבותינו באותה הדרך ונראה את פריחת האירוסים מזווית שונה.

פריחת אירוסים בשמורת אלוני קדימה ויער קדימה

דגשים

  • האירוסים הינם פרחים מוגנים – אסור לקטוף!
  • כשאתם עוצרים עם הרכב – בבקשה אל תפריעו לתנועה

כתיבת תגובה

סוג האתר

יער עם הרבה מקום לפיקניקים ומחמי פריחה מרהיבים בסוף החורף

על האתר

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461