פריחת חלמוניות בחניון חלמוניות להבים

פריחת חלמוניות בחניון חלמוניות להבים

פריחת חלמוניות משגעת, בתחילת חודש נובמבר, בתוך גיא קטן סמוך ללהבים

איך מגיעים

איך מגיעים לחניון החלמוניות ליד להבים? ניסע על כביש 40 [או כביש 6] דרומה עד צומת להבים ונפנה שמאלה לכביש 31, בפנייה השנייה לקיבוץ להבים נפנה ימינה וכ20 מ' לאחר הפנייה, נפנה שמאלה למגרש רחב שבקצהו הרחוק ישנה התחלה של דרך עפר, בתחילת דרך העפר ישנה לוחית אבן המציינת את שמות התורמים להכשרת הדרך וחניון החלמוניות. נסיעה קצרה בשביל העפר תוביל אותנו לחניה שהוכשרה ליד הגיא בו צומחות החלמוניות.

לאחר הסלילה של כביש 6 לאיזו נהיה יותר מורכב להגיע – הנה קישור שיביא אתכם למקום – תחנו ליד הכיכר השניה ומשם לגיא הנחמד – לחצו כאן כדי להגיע לחניון החלמוניות בלהבים.

פירוט

החלמונית הינה צמח בר נדיר ממשפחת הנרקיסיים הפורח בד"כ בחודשים אוקטובר-נובמבר.  בצל החלמונית מצמיח בתחילה את הפרחים הצהובים כחלמון, ולאחר שהם נובלים צומחים שאר העלים. פרחי החלמונית צמודים לקרקע וגודלם של עלי הכותרת הקרובים לאדמה, הינם כ 6-8 ס"מ. בארץ ישנם ריכוזים של פריחת חלמוניות בנחל תקוע, בהר מירון, ליד ירוחם וגם ביער להב הסמוך לחניון זה.

פריחת החלמוניות מתחילה מיד בתחילת שביל העפר, כאשר לארכו ניתן להבחין פה ושם בעלי הכותרת מנצנצים של החלמונית על רקע האדמה החומה. לאחר שנחנה במגרש הקטן שהוכשר לשם כך, ונקרא את שלט ההסבר על החלמונית, נתחיל לצעוד לכיוון הגיא שמולינו.

החלמונית פורחת לכל אורך גדותיו של הגיא במקבצים שונים, והריכוזים הגדולים של הפרחיה נמצאים על הגדה השמאלית של הגיא. ניתן גם לעלות על הגדה הימנית כדי להשקיף על כל סביבת הפריחה.

דגשים

  • מומלץ לבדוק באינטרנט עדכוני פריחה לפני שמגיעים שלא נגיע סתם
  • החלמונית היא פרח מוגן. אסור לקטוף!

לפוסט הזה יש 2 תגובות

  1. האם החלה פריחת החלמוניות באזור להבים

    1. יש דיווחים ברשת מה 3/11/2020 על התחלת פריחה. מומלץ לחכות עוד קצת

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג האתר

אתר פריחה עם המוני חלמוניות

על האתר

  • נושא: פריחת חלמוניות
  • מפת סימון שבילים: 12
  • נבדק לאחרונה: 23/11/2017
סגירת תפריט