דרך נוף יער ביריה

דרך נוף יער ביריה

דרך נוף יער ביריה הינה דרך העוברת ביער ביריה, בין מס' אתרים ובסופה מגיעים סמוך לעלייה למירון.

איך מגיעים

אנו ניכנס לדרך נוף יער ביריה מכביש צפת עמוקה,  לאחר שנעבור את המושב עמוקה נפנה מיד שמאלה לפי השילוט אל תוך היער – במקום יש גם שילוט לקבר יונתן בן עוזיאל בעמוקה [אם נגיע מכיוון צומת מחניים הפנייה תהיה ימינה לפי השילוט קצת לפני הכניסה למושב עמוקה].

את המסלול נסיים על כביש 89 – מול יער הבעל שם טוב, כאשר אם נפנה ימינה, נסיעה קצרה תוביל אותנו לצומת מירון

פירוט

לאחר שנפנה מהכביש הראשי לדרך נוף יער ביריה נרגיש איך פתאום עברנו לעולם אחר שכולו שלווה ועצים. מומלץ לפתוח את החלונות, לסגור את הרדיו ולהתחבר לקולות הטבע.

התחנה הראשונה שנפגוש בדרך הנוף הינה עמדת תצפית מוצלת עם שלטים המנציחים את התורמים לפיתוח היער. משם נמשיך ליסוע, נעבור את הפניה לעין יבנית [לשם ניתן לרדת ברגל] ולאחר נסיעה קצרה נוספת נגיע למצפור ע"ש אבי ויגדר ז"ל ממנו יש תצפית מרשימה מזרחה לעבר הגולן ושמורת החולה. בסביבת המצפה [אליו ניתן להגיע גם בכסא גלגלים] ישנן מס' שולחנות נוחים לפיקניק.
דרך נוף יער ביריה
מהמצפה נמשיך לסוע וכשנהיה באמצע עיקול נראה שילוט לעין נבוריה. בעין נבוריה ישנה נביעה קטנה שממלאת בריכות בסלע ואם נגיע בשקט אולי נוכל לשמוע גם את הצפרדעים המקרקרות בהמוניהן ואם ממש יתמזל מזלינו אולי נפגוש כאן בסלמנדרה חביבה. בסביבות עין נבוריה טראסות משוקמות ואם נמשיך עם השביל נגיע גם לכבשן סיד גדול ומשם נוכל גם לרדת לבית הכנסת העתיק של נבוריה. אם נחליט להמשיך עם הרכב,  מעבר לכביש יש את שביל עצי התנ"ך שנחמד לסייר בו ונסיעה קצרצרה מעין נבוריה תוביל אותנו לחניה הרחבה של בית הכנסת העתיק של נבוריה, בו השתמרו בעיקר מס' עמודים, מערכת מסתור חסומה, שער הכניסה ובית בד עתיק באיזור.
בסמוך לבית הכנסת נמצא גם קברו של קבי אלעזר המודעי שהיה דודו של בר כוכבא והוצא להורג באשמת שיתוף פעולה עם הרומאים.
דרך נוף יער ביריה
מבית הכנסת בנבוריה נמשיך לסוע בדרך הנהדרת ביער עד שנראה מימין לנו שילוט לעין גבר. נעבור דרך שער הבקר ומתחתינו נראה את עין גבר ונביעתו הדלילה ומתחתיו את עמק הבוטנה בו ישנם עצי בוטנה [כאילו שחשבתם אחרת . .] רבים ומכאן נמשיך לסוע עד שנגיע לכביש. אם פנינו לכיוון דלתון נפנה ימינה ואם פנינו לכיוון מירון נפנה שמאלה.
אם נרצה לצאת מדרך נוף יער ביריה לכיוון ראש פינה – ניסע לפי השילוט לראש פינה. ואחרי נסיעה לא ארוכה נגיע לחניון עין מרגנית ששופץ ב 2015 ובו שולחנות ופינה נוחה לפיקניק, ו
כק"מ אחרי שנעבור את החניון ישנה פניה לחניון החלמוניות שם ניתן בעונה לראות המוני חלמוניות. הפורחות בד"כ החל מאמצע חודש אוקטובר עד לאמצע חודש נובמבר [אם אתם מגיעים רק בשביל החלמוניות אז כדאי לבדוק באינטרנט לגבי עדכוני הפריחה]. לאחר שנצפה בפריחת החלמוניות נמשיך עם הכביש עד ראש פינה.
מפה מדוייקת של יער ביריה ניתן לראות כאן
אם אתם מחפשים צימר באיזור, במתחם הצימרים "בנחת רוח" במירון ישמחו לארח אתכם – פרטים בטלפונים: 04-6980696 | נייד: 050-6747354
דרך נוף יער ביריה

עוד רעיונות לטיול באיזור דרך נוף יער ביריה:

שמורת החולה, אגמון החולה, נחל ראש פינה, או סיור באיזור צפת

דגשים

הכביש מאד צר וישנם בו הרבה פיתולים. חובה לשמור על הימין ולסוע בזהירות המתבקשת

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    ב 5/11/2023 דווח על פריחה נהדרת של חלמוניות.

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461