בורות לוץ וראש אלות

בורות לוץ וראש אלות

מסלול מעגלי בהר הנגב העובר בתצפית מדהימה

איך מגיעים

איך מגיעים לבורות לוץ וראש אלות?

המסלול של בורות לוץ וראש אלות נמצא צפונית לכביש 171.

כדי להגיע לחניון ניסע על כביש 40, נפנה מערבה במפגשו עם כביש 171 [ימינה למגיעים מצפון] ואחרי כ 27.3 ק"מ נפנה ימינה עם השילוט לכיוון בורות לוץ. ניסע בשביל עפר סביר כ 1.2 ק"מ עד שנגיע לחניון הלילה של בורות לוץ.

פירוט

המסלול של בורות לוץ וראש אלות מתחיל כ 50 מ אחרי שמסתיים החניון,  מימין , מאחורי המחפורת נתחיל לצעוד עם הסימון האדום, לאחר כ 50 מ' נחצה את שביל העפר ונמשיך ישר ואחרי כ 700 מ' בעיקול שמאלה של השביל נראה שרידים של בית נבטי.

נמשיך ישר ואחרי כ 350 מה נעבור את בוסתן האלה , נראה את השלט ליד האלה האטלנטית הגדולה ונפנה שמאלה עם הס"מש הירוק ולאחר הליכה קצרה נכנס לערוץ שבחורף יש בו פריחה רבה.
אחרי כ 600 מ' השביל יוצא מהערוץ שמאלה בעליה קלה, ואחרי 400 מ' נגיע לצומת עם שביל מסומ"ש אדום. נמשיך בו ישר בעלייה תלולה ונגיע לפסגת ראש אילות עם הנוף המדהים. סמוך לפסגה יש בור מים יבש.

בורות לוץ וראש אלות

נרד בחזרה לצומת השבילים ממנה טיפסנו לראש אלות ונפנה ימינה עם הסמ"ש הירוק. נרד כ 200 בירידה תלולה, נחצה את הערוץ ונמשיך ימינה ימינה בשביל ואחרי כמאה מטר נמשיך שמאלה עם הסימון הירוק בערוץ הנחל (השחור ממשיך ישר).

אחרי כ 400 מ נגיע לעץ גדול יבש והשביל מתחיל לטפס אל הגדה השמאלית.. נפננה שמאלה ונמשיך לצעוד , אחרי כחצי ק"מ נפגוש עץ בודד וקצת לאחריו טראסה, ואחרי עוד כ 600 מ של צעידה נראה מערות שכנראה שימשו למגורים ושרידי מבנה משמאל. אנו נפנה שמאלה בערוץ. עוברים צומת שמאלה עם סימון שחור ושלט שחור לבאר חורשה. ואנו ממשיכים בישר עם הסמ"ש הירוק לחניון הלילה בצעידה נינוחה שרובה הגדול בירידה – במערכת טראסות, נעבור שומרה ואחריה כ 300 מ' נגיעה לחניון הלילה של בורות לוץ. סה"כ כ 6.3 ק"מ של מסלול נחמד.

 

בורות לוץ וראש אלות

כדי להגיע רק לבורות מהחניון – מומלץ לחפש "מחפורות". הבור הגדול נמצא ממש בשולי החניון אם נהיה עם הגב לכיוון הכביש.
כדי להגיע לבור הקטן מתחילים לצעוד על השביל האדום בעליה מכיוון השירותים כ' 200 מ' ואז נראה את המחפורת שמאחוריה מתחבא הבור.

בורות לוץ וראש אלות

חניון לילה בורות לוץ:

החניון חינמי, יחסית נוח מבחינת מה שהוא מציע [מחסה בנוי, שירותים וברז – שהיו פעילים כשהיינו שם] ומזג אוויר נהדר. מומלץ מאד למי שרוצה לצפות בכוכבים.. בקרבת החניון מס' מסלולים מעגליים קצרים סביב הבורות וניתן להשתמש בו כנקודת היציאה למסלול הארוך.

בורות לוץ וראש אלות

דגשים

  • מומלץ מאד לא להשאיר חפצי ערך ברכב.
  • הכניסה למים בבורות לוץ על אחריות הנכנסים.
  • המסלול מתאים למשפחות בכושר טוב [העליה לראש אלות ממש לא קלה]
  • אם אתם כבר באיזור – מומלץ לעבור גם בתצפית קרני רמון

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461