פארק אדמית

פארק אדמית

פארק אדמית הינו פארק פיקניקים נוח עם תצפיות נוף מקסימות

איך מגיעים

הכניסה לפארק אדמית נמצאת על כביש 8993 סמוך לקיבוץ אדמית. אם מגיעים מאיזור הגליל המערבי הגישה היא דרך כביש 899 שמתחיל ליד שלומי, ואם מגיעים מכיוון כביש הצפון נפנה שמאלה לפארק אדמית לפי השילוט, אחרי שנעבור את קיבוץ אדמית.

פירוט

בפארק אדמית ישנו שביל טבעתי – חד סתרי שעובר דרך מצפורי וחניוני הפארק.

כשניכנס לפארק , הנקודה הראשונה אליה נגיע הינה חורבת אדמית שהינה שרידי ישוב שהיה כאן בעבר. בסמוך לשרידי המבנים ישנו בית קברות. נמשיך ישר עם הכביש והתחנה הבאה הינה מצפור ניר ע"ש ניר שומרוני ז"ל שהיה טייס חיל האוויר. סמוך למצפור ישנם מספר שולחנות וברז מים.

נמשיך לסוע עם דרך הפארק ונגיע למגרש החניה המרכזי של פארק אידמית. מהקצה המערבי שלו, ליד חניית הנכים, ישנו שביל מונגש למצפור שנבנה לזכרם של אהוד גולווסר ואלדד רגב שנחטפו בלבנון. מהמצפור המקורה יש תצפית נהדרת לאיז ובמצפור ישנם עמודי זיכרון לזכרם של רגב וגולדווסר והרוגי התקרית שלא זכו לפרסום: אייל בנין, ואסים סאלח נזאל ושני תורג'מן.

פארק אדמית

מחניית הנכים יוצא שביל נוסף – דרומה לכיוון מערת קשת. השביל מונגש ומותאם לנכים ועגלות ומאפשר גם להם להגיע למערת קשת וליהנות מהנוף ומהקשת המרהיבים.

שביל נוסף שיוצא דרומה ממגרש החניה הינו שביל למצפור לזכרו של אמיר מיטל שנפל בלבנון ולזכרו בנו חבריו, בשיטוף עם הקק"ל  שביל ומצפור נוף בפארק אידמית שהמשכו משתלב עם השביל שמגיע למערת קשת מכביש 8993 [עם הסימון האדום]

פארק אדמית

ליד מגרש החניה ישנו גם מס' רב של שולחנות פיקניק, ברזי מים ומבנה שירותים המאפשרים גם פיקניק נעים מלבד הנוף המרהיב.

פארק אדמית

בין המצפורים של פארק אדמית ישנם שבילים נופיים שנמטייל בהם נחשף לנופך נוסף של הפארק.

פארק אדמית

דגשים

  • נדרשת זהירות רבה במצפורים
  • בחורף יש בפארק אגמית פריחה נהדרת

כתיבת תגובה

סוג האתר

פארק נהדר ומושקע עם המון תצפיות ומקום לפיקניקים

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461