שביל יונתן ברמת גן

שביל יונתן ברמת גן

שביל יונתן הינו מסלול נחמד לאורך הירקון באיזור רמת גן

איך מגיעים

נקודת ההתחלה של שביל יונתן ברמת גן הינה כיכר פלד – ברמת גן – לניווט ישיר ליחצו כאן

נקדת הסיום נמצאת במתחם שבעת תחנות – לניווט ישיר ליחצו כאן

היות שמדובר במסלול קווי ובכל מקרה אם הגעתם עם רכב אחד אז תצטרכו לעשות את המסלול הלוך ושוב – כדאי להתחילו דווקא מנקודת הסיום – יש שם יותר אפשרויות חניה .

 

פירוט

שביל יונתן הוקם לזכרו של ונתן גרוסי, שנפטר בשנת 2010 ממחלה קשה – בגיל 47.

אנו נתחיל את התיאור של המסלול במתחם שבע תחנות – שם חנינו.

ממקום החניה צעדנו למתחם שבע תחנות – מקום בו היתה בעבר תחנות קמח שניצלה את מי הירקון [אתם יודעים כבר לפי המקום כמה קשתות היו במתקן….]. מומלץ להקשיב לעמדת המסבירן שבמקום.

לאחר שנהננו מהתצפית על עופות המים שנמצאים במקום בד"כ [ניתן גם לחצות את הירקון ולהתבונן מהצד השני – נתחיל לצעוד מזרחה [ימינה כשפנינו אל הירקון] לאורך הירקון.

שביל יונתן ברמת גן

המקום הראשון אותו נפגוש בשביל הינו גן תל אביב – גן משחקים יפה ומטופח ובמרכזו פירמידת חבלים ענקית שגם הילדים היותר גדולים יכולים ליהנות ממנה. במקום ישנה גם אבן הצחה לזכרו של יחזקאל בן צור, תושב רמת גן.

נמשיך לצעוד בשביל, נעבוד ליד המבנים של שבח הצופים ירקון, בית הצנחן ברמת גן ומרכז הכדורת ונעמוד מול המבנה הפשוט והמיוחד של ביתו של הפסל נתן רפפורט שהיה פסל מפורסם ובין השאר פסל את אנדרטת מרדכי אנילביץ' ביד מרדכי ואת אנדרטת מגילת האש בהרי ירושלים.

שביל יונתן ברמת גן

נמשיך עם השביל ונגיע למבנה מיוחד – בית אהרון כהנא – שנבנה ע"י עיריית רמת גן וניתן לאמן [המבנה היה חלק מפרוייקט למשיכת אמנים לגור ברמת גן] – כיום המבנה הינו חלק מקריית המוזיאונים של העיר.

מכן עוד צעידה קצרה בשביל המקסים ונגיע לשלט ההתחלה / סיום של שביל יונתן. מימין לנו 2 אנדרטאות

הראשונה הינה אנדרטה בצורת האות Z עם מעין 3 נרות בראשה שבאה להבליו את השת"פ שהיה בעיר רמת גן בין שלשת המחתרות בתקופת המנדט.

שביל יונתן ברמת גן

האנדרטה השניה הינה עמוד לציון צליחת הירקון במקום זה ע"י כוחות הצבא הבריטיים במלחמת העולם הראשונה כשחלק מהמאמץ הכללים לחצות את הירקון ולהתקדם צפונה מעבר לקו "העוג'ות" [קו דימיוני בין הירקון – הפתלתל [עוג'ה בערבית] לבין נחל העוג'ה בשומרון]. הצליחה בוצעה ב 20/12/1917. העמוד הוא לכאן מגן לאומי אשקלון.

מכאן ניתן לחזור חזרה בשביל – או לצעוד ברחובות השכונה – מצידם השני של המבנים.

אם רוצים ניתן להאריך את המסלול עד גשר המכביה – מרחק של כ 700 מ' – לאורך הירקון – ואז לחצות את הירקון לפנות שמאלה [מערבה] ובחזרה לצעוד לארכו – מצידו הצפוני על בסיס שביל ישראל עד מתחם שבע תחנות ואס לחצות שוב – מה שיהפוך את המסלול למסלול באורך של כ 5.5 ק"מ.

שביל יונתן ברמת גן

דגשים

  • שביל יונתן מונגש לכל אורכו
  • ניתן לבצע את השביל גם עם סקייטבורד או אופניים – ובכל מקרה זהו שביל משולב אז אם אתם צועדים ברגל שימו לב שאתם על הנתיב המתאים בשביל
  • יש ברזיות בגן תל אביב במסלול.

עוד מקומות בהם ניתן לבקר באיזור? מערות אפקה, גני יהושע ומצפור שלום בגבעתיים

כתיבת תגובה

סוג המסלול

הלוך ושוב

רמת קושי

משפחות

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461