שביל הגולן מעין קשתות לחורשת גבעת יואב

שביל הגולן מעין קשתות לחורשת גבעת יואב

הקטע של שביל הגולן מעין קשתות לחורשת גבעת יואב עובר מעל נוף מרהיב של הכנרת

איך מגיעים

תחילת מסלולינו הינה מחוץ לאתר עין קשתות ליד הישוב נטור.

נקודת הסיום של המסלול הינה חורשת גבעת יואב. איך מגיעים? נכנסים לישוב גבעת יואב וישר בכניסה לישוב פונים ימינה, נוסעים כק"מ ופונים בשער השלישי ימינה לדרך עפר , אחרי כחצי ק"מ פוגשים שילוט של שביל הגולן, נפנה איתו שמאלה ואחרי כ 100 מ' נחנה בחורשת גבעת יואב ליד השלט של שביל הגולן -. במקום יש צל ומס' משטחי בטון.

פירוט

לאחר שנחנה מחוץ לעין קשתות יש לנו הליכה מנהלתית של כ 650 מ' [תלוי היכן נחנה את הרכב] עד למפגש עם שביל הגולן [והשילוט של קטע 11 בשביל הגולן – מאום אל קנאטיר לנחל תאנה]  בו נפנה שמאלה [פניה ימינה תביא אותנו לגשר הסורי]  בירידה מתונה מעל הערוץ של נחל סמך [אנו צועדים עם סמ"ש אדום שנלווה לסמ"ש שביל הגולן]. אחרי כק"מ של צעידה הירידה נהיית יותר תלולה. ואחרי כ 2 ק"מ נוספים אנו מגיעים לצומת שבילים שלפניה נחצה פלג עונתי וממנה נרד ירידה קצרה ואנו במפגש הנחלים –נחל אל על ונחל סמך. פינה מוצלת נהדרת, לא תהיינה עוד רבות כאלו במהלך היום. עומד המים באביב כ 20-30 ס"מ אז אם בניתם על טבילה במים – זה לא יקרה כאן [וגם לא בשום נקודה אחרת לאורך המסלול של היום]  את מפגש הנחלים נחצה על גבי האבנים הבולטות מהמים.

שביל הגולן מעין קשתות לגבעת יואב

לאחר המנוחה במפגש הנחלים, נמשיך לצעוד עם הסמש שמאלה בעליה. אחרי כ 1.5 ק"מ נעבור צומתש ביליםואחרי עוד כ 2.5 ק"מ תסתיים העליה, ונתחיל לרדת ואחרי כק"מ נמצא את עצמינו מעל כביש 789. נפנה שמאלה ונצעד במקביל לכביש ומעליו ואחרי כ 300 מ' נרד לכיון הכביש עם הסמ"ש של שביל הגולן, נחצה אותו, ונפנה שמאלה על השוליים ואחרי כ 300 מ' נגיע אל השילוט של שביל הגולן – המבשר על תחילתו של קטע 12 של שביל הגולן מנחל תאנה לחורשת גבעת יואב.

נמשיך עם הימון של שביל הגולן מעל ערוץ נחל תאנה כשבאופק הכנרת מתחילה להתקרב אלינו ולאחר כ 2 ק"מ נגיע למצפור נוף כנרת, במקום שלטי הסבר ומפות , והשביל פונה בחדות שמאלה.

שביל הגולן מעין קשתות לגבעת יואב

. לאחר כ 400 מ' ישנה פניה שמאלה לכיוון מצפה אופיר ואנו נמשיך לצעוד על השביל המישורי יחסית..  אחרי כק"מ נוסף השביל מתחיל לעלות לכיוון גבעת יואב, בשיפועי עליה משתנים. אחרי כחצי ק"מ נראה את קרן עין גב בולטת מימין ואנו נמשיך לצעוד. ואחרי כחצי ק"מ השביל שובר שמאלה ומתחילה העליה לקראת סיום המסלול. אחרי כ060 מ' העליה תסתיים, משמאלנו פינת ישיבה עם שולחן הצופה אל הנוף, ואנו נעבור בשער ונצעד כשמשמאלנו השדות. נפנה ימינה אחרי כחצי ק"מ ונגיע לחורשת גבעת יואב – ולשלט של שביל הגולן המבשר על תחילתו של קטע 13 – מחורשת גבעת יואב – לאמפי גולן.

דגשים

  • חלק גדול מהמסלול חשוף לשמש.
  • לא מומלץ לעשות את המסלול בימים חמים.
  • הקטע הקודם – מיונתן לעין קשתות

 

כל הזמן אתם אומרים לעצמכם – הלווא שהיתה לי קבוצה לטייל איתה?
מתארגנת קבוצה שבתאריך 17/10/2023 תתחיל את שביל הגולן ו שביל עמק המעיינות – פרטים והרשמה בטלפון 052-4282461 או ב

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461