קרן עין גב

קרן עין גב

המסלול שעובר דרך קרן עין גב הינו מסלול עם נוף מדהים.

איך מגיעים

איך מגיעים לתחילת המסלול במצפה אופיר?  ניסע על כביש סובב כנרת ובצומת כורסי נפנה לכיוון רמת הגולן על כביש 769 ולאחר כ 7.4 ק"מ נראה פנייה ימינה שלביל עפר עם שילוט למצפה אופיר. ניסע בשביל העפר המשובש עד שנגיע למצפה.

סיום המסלול הינו על כביש 92, קצת אחרי עין גב – יש פניה ימינה לכביש צר שמסומנת עם שלט קטן בני יהודה וסימון שבילים כחול, ניסע בכביש לאחר שנפנה כ 100 עד שנגיע לבית העלמין של קיבוץ גב וליד השער נוכל להשאיר את רכבינו – להגעה ישירה לסוף המסלול לחצו כאן

פירוט

לאחר שנהנה מהנוף המרהיב ממצפה אופיר [כ450 מ' מעל גובה פני הים] נתחיל לצעוד עם הסימון הכחול הנמצא בצד שמאל של המצפור. השביל יוביל אותנו לעבר העמודים הנמצאים בכבעה מעלה מצפה אופיר ומשם השביל מתחיל לרדת במתינות כשמימין לנו הנוף המרהיב של הכנרת וקרן עין גב. נעבור תותח קטן ישן ושני בונקרים סוריים ושער ברזל פתוח ואחרי כ 1.5 ק"מ מהשער נגיע לקבוצת עצים [מומלץ להרים את הראש ולחפש את הקינים בצמרתם].

משמאל לעצים נראה שוקת מים ישנה ולמידה פתח של ניקבה אשר זורמים ממנה מים בזרם חלש חלש ובאר – זוהי ביר א – שכום ששימשה את בני יהודה הישנה [אל המקום מתחבר שביל ג'יפים מכביש 92].

אנו נמשיך לכיוון שמאל עם הסמ"ש הכחול, נעבור את השער הכניסה לשמורת סוסיתה ולאחר הליכה של כ 700 מ' בירידה מתונה נגיע אל מעל קרן עין גב נפנה עם הסימון ימינה ולאחר ירידה תלולה וחלקלקה [זהירות!!] נתחיל לטפס אל קרן עין גב לאחר כ 100 מ' מתחילת העלייה נגיע לפסגתה של קרן עין גב [שזכתה לכינוי זה עקב הצורה הבולטת של ההר בטופוגרפיה של השטח].

קרן עין גב

לאחר שנסדיר את הנשימה ונהנה מהנוף המדהים [ יש תצפית מנקודה זו על כל הכנרת] נתחיל לרדת בשביל התלול שנחצב בהר בעזרת המעקה. לאחר כ 150 מ' המעקה מסתיים ואת שאר הירידה התלולה מקרן עין גב נרד בזהירות ונשתדל לא להחליק.

הליכה קצרה מסוף הירידה תוביל אותנו לשער מתכת [לא לשכוח לסגור אחרי המעבר] ואחריו נגיע לעץ הנמצא משמאל לשביל המהווה פינה מוצלת נהדרת ומשקיף על האסם הנמצא סמוך לבית הקברות של קיבוץ עין גב. [אם נסתכל אחורה נראה את הירידה התלולה מקרן עין גב אותה סיימנו לפני כמה דקות]

קרן עין גב

לאחר מנוחה קצרה בצילו של העץ נמשיך עם השביל, נעבור בעוד שער שלא ניתן לפתוח בשל אדמת הסחף – ניתן לפתוח בזהירות את הגדר ולסגור אותה בחזרה ומשם לאחר הליכה של כחצי ק"מ בירידה מאד מתונה נגיע לרכב השני.

דגשים

  • המסלול מתאים למשפחות בלי ילדים קטנים – יש במסלול כמה נקודות עם ירידות מאד מחליקות
  • המסלול לא מומלץ ישר אחרי הגשם – סכנת החלקה.
  • המסלול חשוף כמעט לכל אורכו – למעל נקודות צל בודדות – יש לקחת זאת בחשבון בימים חמים.

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461