שביל חיפה – מכיכר קרית ספר לרח' לוטוס

שביל חיפה – מכיכר קרית ספר לרח' לוטוס

קטע משביל חיפה העובר בשכונת שמבור בכרמל,

איך מגיעים

נקודת ההתחלה של המסלול היא ברח' קריית ספר – ליד הכיכר

נקודת הסיום של המסלול הינה ברח' לוטוס.

פירוט

נתחיל את הצעידה ברח' ליטניס בירידה , ליד מס' 17 במזלג נפנה ימינה בעליה קטנה לרח' קידרון לאחר כ 150 מ' ובין המס' 23 ו 25 נפנה ימינה בשביל סלול בעליה שבסופה מדרגות ובסופן מימין במפגש של הרחובות הירקון ונחשון 48 נגיע לבית יד לבנים.

נפנה קצת ימינה ונמשיך קדימה בשדירה שמולנו – שדירות הנדיב. בתחלית השדירה יש ברז ולארכה מס' פינות ישיבה נעימות. בסוף השדירה מצד שמאל יש מסנה מיוחד שסגנון תכנונו הינו הסגנון הבינלאומי שהיה רווח בארץ בשנות ה 30 – חדר מדרגות עם חלון ארוך מאד, חלונות רוחב צרים וארוכים בדירות ופינות מעוגלות.

שביל חיפה קטע 12

נחצה את שדריות מוריה בזהירות ונפנה שמאלה ולאחר הליכה קצרה נעבור ליד עץ חרוב עם גזע רחב מאד. נמישך ישר ואחרי כ 300 מ' נחצה את רחוב זרובבל, ולאחר כ 60 מ' נגיע לכיכר ספקטור. זוהי לא בדיוק כיכר, אבל המבנה שמימין לנו מרשים, נפנה ימינה לרחוב, נראה בפניה את השלט של תחנת השאיבה ומימין לנו נראה את הקופות הפרוצות של סינמה קפה מוריה, ניתן להכנס בזהירות למתחם [על אחריותכם בלבד] ולהגיע למרפסת בעלת המעקה המיוחד. כשנרד מהמבנה מימין לנו נראה מדשאה – במרכזה ישנה אנדרטה לזכרם של נופלי השכונה במלחמת העצמאות.

נחזור לשדירות מוריה, נפנה ימינה ולאחר כ 100 מ' נחצה את הכביש ברמזור – בצד השני נראה אובליסק קטן – יד זיכרון ליהודי גליציה. לאחר הביקור באנדרטה נרד במדרגות שמשאלה, ונפנה שמאלה לרח' הירקון. נלך לארכו ונתבונן במבנים. בחצר של מס' 5 ישנו עץ פיקוס ענק ולבניין 8 חלונות מיוחדים. בין המספרים 14 ו 16 נפנה ימינה במדרגות צרות ותלולות ולאחר כ 100 מ' נחצה את הכביש ונמשיך ברח' שמולינו – נתיב האופקים.  מבט שמאלה יעניק לנו נוף נהדר לים. בזמן ההליכה בנתיב האופקים שהוקם בזמן המנדט שווה להביט על תיבות הדואר. יש שם כמה מאד מעניינות.

 

שביל חיפה קטע 12

מס' 20 ברחוב הינו יקב וורטמן וצעידה קרה לאחריו נגיע לסוף הרחוב. מימין לברז הכיבוי שנראה ישנו שביל צר סלול, נצעד בו על גבול החורש [יש סיכוי שתפגשו באיזור זה חזירי בר – אנו לא פגשנו] ובסופו גרם מדרגות צר ותלול, בסופו נפנה שמלה לרח' מרגלית,  שממשיך ברח' אחל. אחרי כ 300 מ' נפנה ימינה בסימטת יהודה במדרגות (כרמי – שהיה ממפקדי חיפה במלחמת העצמאות). בסוף המדרגות שביל סלול ובסופו לאחר כמאה מ' נפנה ימינה ברח' צפרירים ולאחר כ 100 מ' נראה את בית הכנסת אוהל שם – בצומת ולידו – מהצד השני של הצומת,  את פסל קו החיים של משה פרלמן שתרמה משפחת שילוני.

 

שביל חיפה קטע 12

אחרי כ 10 מ' נפנה שמאלה לרח' כיכר היינריך היינה, ולאחר שנעבור מצד שמאל מתחם גדול [מלון לב הכרמל] נראה את גן שמואל הכהן משמאלנו. נמשיך להקיפו ונראה את מגדל המים ותחנת הכרמל של מכבי האש- בסוף הקפת הגן נמשיך ישר לרח' הארגמן שמוביל לרח' לוטוס שם מסתיים סיורינו.

שביל חיפה קטע 12

דגשים

  • זהו קטע מס' 12 בשביל חיפה לפי האתר הרשמי של השביל.

מעוניינים להזמין הדרכה בתשלום לשביל חיפה?  מוזמנים לשלוח ווטסאפ או להתקשר 0524-282461

 

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461