סיור בבני ברק – סיפורה וטעמיה של בני ברק

סיור בבני ברק – סיפורה וטעמיה של בני ברק

בסיור בבני ברק נבקר במס' מקומות מעניינים ונכיר קצת את החיים בעיר הכי מעניינת בארץ

איך מגיעים

הסיור בבני ברק מתחיל ומסתיים בגן ורשא במרכז רח' רבי עקיבא בבני ברק.

פירוט

בתחילת הסיור בבני ברק נתייחד עם קדושי ורשא – בגן ורשא – שעל שמם היה בעבר במקום הומה זה גן, ועם התפתחו העיר והתרחבותה הוחרב הגן ונשארו בו 3 עצים לרפואה.

נרד בסימטא שמאחורי התחנות ונפנה ימינה לרח' רלב"ג. הרחוב מתעקל שמאלה ומימין לנו נראה את בית המוסדות של חסידי בעלזא בני ברק הכוללים גנים, ישיבה קטנה וישיבה גדולה, המבנה מרשים ביותר ומזכיר את בית המדרש של חסידות בעלז בירושלים [שבנוי בתבנית של בית החסידות בעירה בלז – כיום באוקראינה]

נפנה שמאלה לרח' רבן יוחנן בן זכאי, וממנו נפנה שמאלה לרח' כפר עציון. נהנה מהשדירה באמצע אחת מהערים הצפופות בארץ ונדון בשאלה מה פתאום רחב המנציח עם כפר עציון באמצע עיר חרדית ואגב כך נשוחח גם על ראשיתה של בני ברק [שמראשיתה לא היתה עיר חרדית]. נצעד לאורך השדירה כ 150 מ' נפנה שמאלה ברח' ראב"ד וימינה ישר ברח' חפץ חיים ובפניה הראשונה ימינה לרח' הרב אבא גרוסברד בעליה לישיבת פונוביז – הישיבה היחידה בעיר שמניפה דגל ביום העצמאות. אם הגעת בלבוש צנוע אפשר להיכנס למבנה הישיבה, ולהתרשם מארון הקודש המפואר שבהיכל בית המדרש. בשעת שקיעה – יש כאן תצפית נהדרת .

סיור בבני ברק

לאחר הביקור בישיבה נמשיך ברח' ונפנה שמאלה ברח' הרב דסלר, נעצור ליד בית המדרש הגדול על שם חכמי לובלין ונדבר על רבי מאיר מלובלין שייסד את מפעל הדף היומי, נמשיך עד רח' חזון איש ונפנה בו שמאלה ולאחר ג 250 מ' נראה מימין את "מוכן ומזומן" – התחיל החלק הטעים של הסיור – אם הגעתם ביום חמישי בערב…אם אתם מעוניינים לאכול צ'ולנט וקוגל – זה בהחלט אחד המקומות המומלצים.

נחזור קצת לאחור לרח' אור החיים  ונצעד עד לסופו – כ 120 מ', נגיע לגן ה 93 ונשמע את סיפורן של 93 תלמידות מגטו קרקוב בגן ה 93, מהיציאה מהדן נמשיך ישר ברח' האדמו"ר מצאנז, שמאלה ברח' הרב מלצר,   ימינה ברח' צר בלי שם שמתפתל עד שהוא מתחבר לרח' דון יוסף נשיא, נמשיך עם הרחוב עד שהוא יגיע לרח' עזרא, נחצה את הרחוב, ונמשיך ישר ברח' שמשון הגיבור ולאחר כ 50 מ' נגיע למאפיית ויזניץ' – מומלץ רק בימי חמישי .

נחזור חזרה לרח' עזרא, נפנה ימינה ולאחר כ 100 מ' נפנה שמאלה לרח' כהנמן, נצעד לאורכו כחצי ק"מ עד שנגיע לרח' רבי עקיבא, נפנה שמאלה ונחצה את הכביש ולאחר כ 400 מ' נפנה ימינה לרחק הרב שך – מימין לנו בית הכנסת המפורסם ביותר בבני ברק – איצקוביץ, עליו נאמר בלצון כי אפשר להתפלל בו את כל שלושת תפילות היום ברצף בימים מסויימים וכאן מסתיים סיורינו בבני ברק ונחזור לרכב

 

 

סיור בבני ברק

סיור שורשים בבני ברק:

ישנה אפשרות לסייר בבני ברק במתכונת של סיור שורשים – כלומר המסלול משתנה לפי המקום הו המשפחה היתה חיה, בית הכנסת בו התפללו הסבא והסבתא ומקומות משמעותיים נוספים שחשובים למזמיני הסיור לבקר בהם מתוך מטרה ליצוק תוכן משפחתי לסיור בעיר.

סיור טעימות בבני ברק:

במהלך סיור טעימות בבני ברק אנו עוצרים במס' מקומות לפי בקשת הקבוצה וטועמים מנות קטנות של אוכל יהודי מסורתי. האכילה הינה בעמידה ברחוב [לא ליד שולחן]

את סיור הטעימות בבני ברק מומלץ לבצע בימי חמישי בערב [אבל ניתן גם בימים אחרים – במתכונת מצומצמת].

מה טועמים בסיור טעימות בבני ברק? בד"כ מדובר על  דג מלוח מ 2-3 סוגים , קוגל, משני סוגים, צ'ולנט ומאפה מתוק לסיום. ניתן להוסיף פריטים נוספים.

דגשים

למיקומים של המקומות המתוארים בסיור בבני ברק – ליחצו על השמות הצבועים בכחול בתוך המסלול.

למפה של מסלול הסיור  – ליחצו כאן

ניתן לשלב בסיור המודרך טעימות – בתיאום מראש.

רוצים להזמין סיור בבני ברק [קבוצות של 8+ אנשים] ? מוזמנים לשלוח ווטסאפ או להתקשר ל 052-4282461

הסיור [ללא טעימות] מוכר על ידי הגפ"ן של משרד החינוך לשנת הלימודים תשפ"ד

ניתן לשלם על הסיור בוואצ'ר של משרד הביטחון

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461