סיור בבני ברק

סיור בבני ברק

בסיור בבני ברק נבקר במס' מקומות מעניינים ונכיר קצת את החיים בעיר הכי מעניינת בארץ

איך מגיעים

הסיור בבני ברק מתחיל ומסתיים בגן ורשא במרכז רח' רבי עקיבא בבני ברק.

פירוט

בתחילת הסיור בבני ברק נתייחד עם קדושי ורשא – בגן ורשא – שעל שמם היה בעבר במקום הומה זה גן, ועם התפתחו העיר והתרחבותה הוחרב הגן ונשארו בו 3 עצים לרפואה.

נרד בסימטא שמאחורי התחנות ונפנה ימינה לרח' רלב"ג. הרחוב מתעקל שמאלה ומימין לנו נראה את בית המוסדות של חסידי בעלזא בני ברק הכוללים גנים, ישיבה קטנה וישיבה גדולה, המבנה מרשים ביותר ומזכיר את בית המדרש של חסידות בעלז בירושלים [שבנוי בתבנית של בית החסידות בעירה בלז – כיום באוקראינה]

נפנה שמאלה לרח' רבן יוחנן בן זכאי, וממנו נפנה שמאלה לרח' כפר עציון. נהנה מהשדירה באמצע אחת מהערים הצפופות בארץ ונדון בשאלה מה פתאום רחב המנציח עם כפר עציון באמצע עיר חרדית ואגב כך נשוחח גם על ראשיתה של בני ברק [שמראשיתה לא היתה עיר חרדית]. נצעד לאורך השדירה כ 150 מ' נפנה שמאלה ברח' ראב"ד וימינה ישר ברח' חפץ חיים ובפניה הראשונה ימינה לרח' הרב אבא גרוסברד בעליה לישיבת פונוביז – הישיבה היחידה בעיר שמניפה דגל ביום העצמאות. אם הגעת בלבוש צנוע אפשר להיכנס למבנה הישיבה, ולהתרשם מארון הקודש המפואר שבהיכל בית המדרש. בשעת שקיעה – יש כאן תצפית נהדרת .

סיור בבני ברק

לאחר הביקור בישיבה נמשיך ברח' ונפנה שמאלה ברח' הרב דסלר, נעצור ליד בית המדרש הגדול על שם חכמי לובלין ונדבר על רבי מאיר מלובלין שייסד את מפעל הדף היומי, נמשיך עד רח' חזון איש ונפנה בו שמאלה ולאחר ג 250 מ' נראה מימין את "מוכן ומזומן" – התחיל החלק הטעים של הסיור – אם הגעתם ביום חמישי בערב…אם אתם מעוניינים לאכול צ'ולנט וקוגל – זה בהחלט אחד המקומות המומלצים.

נחזור קצת לאחור לרח' אור החיים  ונצעד עד לסופו – כ 120 מ', נגיע לגן ה 93 ונשמע את סיפורן של 93 תלמידות מגטו קרקוב בגן ה 93, מהיציאה מהדן נמשיך ישר ברח' האדמו"ר מצאנז, שמאלה ברח' הרב מלצר,   ימינה ברח' צר בלי שם שמתפתל עד שהוא מתחבר לרח' דון יוסף נשיא, נמשיך עם הרחוב עד שהוא יגיע לרח' עזרא, נחצה את הרחוב, ונמשיך ישר ברח' שמשון הגיבור ולאחר כ 50 מ' נגיע למאפיית ויזניץ' – מומלץ רק בימי חמישי .

נחזור חזרה לרח' עזרא, נפנה ימינה ולאחר כ 100 מ' נפנה שמאלה לרח' כהנמן, נצעד לאורכו כחצי ק"מ עד שנגיע לרח' רבי עקיבא, נפנה שמאלה ונחצה את הכביש ולאחר כ 400 מ' נפנה ימינה לרחק הרב שך – מימין לנו בית הכנסת המפורסם ביותר בבני ברק – איצקוביץ, עליו נאמר בלצון כי אפשר להתפלל בו את כל שלושת תפילות היום ברצף בימים מסויימים וכאן מסתיים סיורינו בבני ברק ונחזור לרכב

 

 

סיור בבני ברק

דגשים

למיקומים של המקומות המתוארים בסיור בבני ברק – ליחצו על השמות הצבועים בכחול בתוך המסלול.

למפה של מסלול הסיור  – ליחצו כאן

רוצים להזמין סיור בבני ברק? מוזמנים לשלוח ווטסאפ או להתקשר ל 0524282461

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

  • אורך המסלול: כ 3.5 ק"מ
  • משך המסלול: כ 2-3 שעות
  • נושא: בני ברק על כל רבדיה
  • תחבורה: ציבורית, רכב
  • עונה מומלצת: כל השנה
לחצו לניווט
סגירת תפריט