ממישור עמיעז לעין בוקק

ממישור עמיעז לעין בוקק

מסלול אתגרי בשביל ישראל עם נוף מדהים

איך מגיעים

המסלול מתחיל במישור עמיעז – לניווט ישיר לנק'  לחצו כאן

המסלול מסתיים באיזור המלונות בעין בוקק – בחניה של המסלול המוביל לעין בוקק – לניווט ישיר לחצו כאן.

פירוט

לאחר שננעל את הרכב [או שניפרד לשלום מהנהג שהקפיץ אותנו למישור עמיעז נרד לכיוונו של המעוק הצר של נחל פרצים. נצעד בזהירות ונהנה מעושר הגוונים והעיצוב המדהים של קירות הסלע [שנוצרו כתוצאה מתהליכי ייבוש והצפה רבים של ימת הלשון].

לאחר כ 2 ק"מ הנחל מתחיל להתרחב ולאחר כחצי ק"מ אנו נעבור לשביל מימין עם סמ"ש ירוק. נמשיך לצעוד בנחת ולאחר כ 5.5 ק"מ נראה פניה ימינה לנחל סדום, אנו נמשיך ישר וקצת לאחר הפניה נעבור משטח בטון. ולאחר כק"מ נראה גדר מצד שמאל שלנו ועמוד סלע מרהיב. נמשיך לצעוד ולאחר כ 300 מ' נעבור את חניון הלילה של נחל לוט [חניון שלט] וקצת לאחריו נראה את מלונות ים המלח בערך "בשעה 1" שלנו, נעבור קבוצת צינורות, וקצת לאחריה נחצה את נחל חימר, נעבור לסמ"ש ירוק ליד שלט של שביל ישראל ולאחר הליכה קצרה נחצה את כביש 90 בזהירות.

ממישור עמיעז לעין בוקק

חצי ק"מ לאחר החציה כשאנו צועדים על שביל עפר רחב נעבור את מתקן ההתפלה של נווה זוהר ולאחר כ 300 מ' נרד ונפנה שמאלה לנחל זוהר. לאחר כ 300 נעבור מתחת לגשר הממוקם "הכי נמוך בעולם" – של כביש 90 מעל נחל זוהר וניכנס לערוץ הנחל כשמצד שמאל שלנו יש תצורת עמודים מרהיבה ונתחיל לטפס בערוץ הנחל.. לאחר כ 900 מ' הערוץ נהפך למעוק צר ולאחר מכן למצוק עליו נטפס בעזרת יתדות ולאחר הקטע הקצר הזה נמשיך לצעוד בשביל נינוח ולאחר כ 200 מ' נגיע לצומת שבילים. אם תרצו לראות את מיצד זוהר – זה יעלה לכם בסיבוב הלוך ושוב של כ 700 מ' לכיוון ובסופו נפנה שמאלה בערוץ לנחל רום עם הסמ"ש השחור.

ממישור עמיעז לעין בוקק

אחרי כ 200 מ' עיקול חזק ימינה ואחרי כ 600 מ' נקיף שלוחה שנשלחת מהמצוק השמאלי – בשביל צר ולאחר כ ק"מ נתחיל לטפס – ובסוף העליה לאחר כ 800 מ' נגע לאוכף עם נוף מדהים [מקום מתאים להפסקה]. נתחיל לרדת מצדו השני של האוכף ולאחר כ 900 מ' נכנס לנקיק של נחל יזרח, נדלג בין הסלעים בזהירות, לאחר כ 300 מ' ייפתח מולינו חלון עם נוף מדהים, נמשיך לרדת בין הסלעים ולאחר כ 600 מ' נעבור במעבר נמוך מתחת לכביש ובסופו נעלה בשביל הצר, נפנה ימינה, נרד בירידה תלולה לכיוון הכביש, נחצה אותו בזהירות לכיוון מרפסת הנוף ולאחר מנוחה קצרה נפנה צפונה עם הכביש ולאחר כ 3 ק"מ של הליכה זהירה נגיע לרכב השני.

ממישור עמיעז לעין בוקק

דגשים

  • אסור לבצע את המסלול בימים עם התרעת שיטפונות
  • נדרשת זהירות מיוחדת בירידה בנחל יזרח
  • אסור לבצע את המסלול בימים חמים.

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461