פארק אריאל שרון

פארק אריאל שרון

פארק אריאל שרון הינו הפארק המטרופוליני העתידי של גוש דן, מקום עם נוף מדהים ופריחה מרהיבה בעונה

איך מגיעים

איך מגיעים לפארק אריאל שרון? כדי להגיע לפארק אריאל שרון צריך לסוע על כביש גהה [4] מצפון לדרום לכיוון מחלף גנות – הכניסה לפארק הינה צתוך מחלף זנות כלומר נוסעים בנתיב הימני בכביש 4 ולפני שפונים לתל אביב פונים ימינה לפי השילוט לפארק אריאל שרון ואחרי שעוברים את העמדה של השומר עולים עם הכביש לחניה..

פירוט

פארק אריאל שרון ניצב כיום על השטח של מזבלת חיריה ששוקמה. המזבלה שהחלה לשמש כאתר פינוי הזבל של העיר העברית הראשונה, תלאביב בשנות ה 20 של המאה ה 20 הפכה למטרד סביבתי במהלך שנות ה 80 ופינוי הזבל אליה הופסק לאחר שגם הפכה למטרד אווירי וסכנה לתעופה האזרחית – עקב אלפי השחפים והדיות שהגיעו ליהנות מערימות הזבל. בשנת 1999 הופסקה התמנת הפסולת באתר והוא הפך לתחנת מעבר של הפסולת כאשר חלק ממנה ממוחזר במקום וחלק ממנה משונע לדרום להטמנה.

לאחר שנים רבות של ויכוחים על עתיד השטח, החליטה הממשלה בראשותו של אריאל שרון בשנת 2005 על הפיכתו של האתר לפארק מטרופוליני גדול בשם פארק איילון.  באוקטובר 2007, שונה שמו של הפארק לפארק אריאל שרון ע"ש יוזם הפארק

פארק אריאל שרון

לאחר שעלינו לפארק אריאל שרון באמצעות השאטל נתחיל לסייר בו על השביל ההקפי [מתאים גם לעגלות ואופניים]. תחילתו של השביל בעליה של כחצי ק"מ ולאחר מכן התוואי משתנה בין ירידות ועליות. במהלך הסיור נעבור במס' תצפיות לכיוונים שונים מפסגתו של התל  וליד טראסות וספסלים העשויים מחומרים ממוחזרים ונסיים את הסיור שלוקח לבצעו כשעה בקצב איטי באגם המלאכותי שהוקם על פסגתו של התל ליד מרכז המבקרים.

פארק אריאל שרון

אסור לפספס את התצפית מערבה לכיוון המגדלים של תל אביב שנראים קרובים ומוחשיים ואת הספסל הזה המהווה פינה נהדרת של אוויר ונוף.

פארק אריאל שרון

קצת מנהלות:

שעות הביקור בפארק אריאל שרון

בימים א-ה, שבת: 08:00-17:00 – הכניסה לפארק עד שעה 16:00. כשהפארק סגור מופיעה על כך הודעה באתר הפארק.

בימי שישי הפארק פתוח בשעות 08:00-16:00 כאשר ניתן להכנס לפארק עד שעה 15:00

סיורים בתשלום: ניתן לתאם מול הנהלת הפארק.

הכניסה לפארק חינמית. במרכז ההר ישנו מרכז מבקרים בו מוקרן סרט מרתק על תולדות ההר ומיצד מולטימדיה מרהיב – הכניסה לשניהם בתשלום – פרטים והרשמה בקישור.

הטלפון בפארק אריאל שרון: 03-7398999

דגשים

לפני הביקור בפארק אריאל שרון מומלץ להיכנס לאתר הפארק http://www.parksharon.co.il ולוודא שהפארק לא סגור לרגל אירוע

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    20/12/2023 – דיווחים על פריחה של המוני נרקיסים באיזור הכניסה מחוות כפר שלם

כתיבת תגובה

סוג האתר

אתר טיולים קרוב למרכז עם נוף מדהים ופריחה משגעת בעונה

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461