פארק הצנירים בקדומים

פארק הצנירים בקדומים

פארק הצנירים הינו פארק עם בריכות מלאכותיות על גבי צוק שבתחתיתו צנירים מרהיבים

איך מגיעים

כדי להגיע לפארק הצנירים – צריך להגיע לישוב קדומים בשומרון – ההגעה היא דרך הכבישים 60 או 65 – תלוי מהיכן מגיעים, ובתוך הישוב ניתן לסוע לפי השילוט הנהדר שיש עד לחניה, פארק הצנירים. הנמצא בקצה הישוב – בסופו של שביל עפר, אשר בקצהו מגרש חניה עם שלט הסבר על פארק הצנירים.

פירוט

צניר הינו מצוק קעור – שמהצד נראה כחצי צינור [ומשם שמו] סוברים שתופעה זו נוצרה כתוצאה של בליית הסלע ע"י זרימה של מים. בפארק הצנירים בקדומים ישנם מס' צנירים מדהימים מתחת לקו המצוק עליו נמצאות בריכות הנוי.

פארק הצנירים בקדומים

לאחר שנחנה ברחבת החניה  של פארק הצנירים ונקרא את שלט הסביר, ניכנס לפארק ונבחין כי מפלסו העליון הינו גן עם פינות פיקניק ועם בריכות נוי [ושלטי הכניסה אסורה לבריכות] רדודות ומרפסת תצפית אל הנוף המדהים. כשנביט למטה נראה מתחתינו בריכה מצולעת.

פארק הצנירים בקדומים

לאחר הסיור בין בריכות הנוי נצא מהשער האחורי של הפארק, נצעד קצת בשביל העפר, מימינינו מס' מערות קטנות שהילדים נהנים להסתובב ביניהן, ולאחר כ 150 מ' נרד עם השביל הברור שמאלה, אל מתחת המצוק ונצעד מתחתיו.

פארק הצנירים בקדומים

אורל השביל שמתחת למצוק הינו כ 200 מ' והוא עובר מתחת למס' צנירים מרהיבים, ומתחת למרפסת התצפית ישנו אף מפלון מלאכותי שממלא את בריכה שראינו מקודם].

פארק הצנירים בקדומים

לאחר שנעבור את הבריכה נצעד עוד קצת ומשמאלינו על המצוק נראה יתדות שהטיפוס בהן יביא אותנו בחזרה אל פארק הצנירים.

פארק הצנירים בקדומים

דגשים

  • נדרשת זהירות בהליכה על קו המצוק!
  • המסלול נמצא מעבר לקו הירוק- בשומרון, הדרך אליו חוצה יישובים.. צריך להסתכל על הדרך המשולטת היטב במהלך הנהיגה ולא סמוך רק על הוויז  מחשש התברברות אם הקליטה תאבד
  • קדומים הינו ישוב דתי – לא ניתן להגיע למקום בשבתות וחגים.

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461