הר גמל ומערות יונים

הר גמל ומערות יונים

מסלול מאתגר אל פסגתו של הר גמל המתגמל בפריחה מדהימה - באביב ונוף משגע

איך מגיעים

המסלול מתחיל  בנקודה זו הנמצאת בכניסה ליער אחיהוד, צפונית לצומת הכבישים 85 – ו 8512 – מול תחנת דור אלון הנמצאת סמוך לצומת נפנה שמאלה לכיוון דרך נוף יער אחיהוד ואחרי כ 150 מ' נראה משמאל את הסמ"ש האדום לא רחוק ממפת היער..

מי שיגיעו עם 2 רכבים ויבצעו מסלול קווי – יש להשאיר את הרכב השני בסופו של כביש זה – לא רחוק משער המחנה הצבאי – בערך בנקודה זוליד נקודת המפגש של השביל המסומ"ש אדום עם הכביש.

פירוט

לאחר שנחנה את הרכב [יש באיזור לא מעט מקומות מוצלים] נתחיל לצעוד עם הסמ"ש האדום. נעבור את מעבר הבקר ונעלה בחדות , אחרי כ 200 מ' השביל מתמתן ונוטה שמאלה – לכיוון עצי האקליפטוס שנראה מולינו ככל שנתקדם במעלה והנמצאים במרחק של כ 300 מ' מאיתנו. כ 50 מ' לפני האקליפטוסים – באיזור שמעל השביל ישנה פריחת אירוסים [זהו האירוס ההדור המדהים] האקליפטוסים הם נקודת מנוחה נוחה לאחר העליה התלולה ולפני הטיפוס לפסגה.].

 

הר גמל ומערות יונים

קצת אחרי האקליפטוסים השביר שובל ימינה בחדות לכיוון הפסגה ואנו נתחיל לצעוד בין ומעל סלעי גיר שעברו המסה ויצרו מעין טרשים מחודדים מדהימים. שווה לצפות מהפסגה לכל הכיוונים ביום עם ראות טובה – הנוף מדהים.

הר גמל ומערות יונים

מהפסגה נרד כ 120 מ' בירידה תלולה ולאחר עיקול שמאלה של השביל היא מתמתנת והשביל עובר בתוך חורש קסום.. אחרי כ 200 מ' נפתח בין העצים חלון ראשון אל מערות יונים שכרגע נמצאות מולינו, ולאחר כ 100 מ' נוספים השביל נותה ימינה ומתחילים בירידה לכיוון הערוץ.

עוברים את השלט של שמורת הר גמל ואחרי כ 100 מ' גיעים לשביל עפר בערוץ של נחל יצהר ונפנה איתו שמאלה, נצעד לאורך הגדר של כרם הזיתים וכשהיא תסתיים נפנה ימינה עם הסימון לכיוון מערות יונים ולאחר כ 180 מ' נגיע אל מתחת למערות יונים. המערה הימנית נעולה והשאר פתוחות כאשר בשמאלית ביותר יש מעין חלון אל הנוף.

 

הר גמל ומערות יונים

לאחר המנוחה המתבקשת, אם הגעתם עם 2 רכבים והרכב השני מחכה ליד המחנה – נמשיך בשביל המסומ"ש אדום כ 200 מ' עד שנגיע לכביש.

אם הגענו עם רכב אחד – מכאן המסלול יוביל אותנו בשבילים לא מסומנים בסמ"ש – חובה להעזר במפה כדי שתוכלו להתמצא., נרד בחזרה לערוץ, נפנה ימינה לערוצו של נחל יצהר, ולאחר כ 1.5 ק"מ של צעידה במקביל לשדות פתוחים נחלוף ליד כרם ובסיומה נפנה שמאלה בעליה חדש שמתמתנת לאחר כ 100 מ' , לאחר שנעבור כרם זיתים מגודר נפנה שמאלה בצומת [בערך חצי ק"מ מהצומת הקודמת] ומולינו נוכל לראות את אחת הדבשות של הר גמל לאחר שהקפנו אותה. אחרי כ 300 מ' דרך העפר מובילה אותנו ליער אחיהוד, אנו נמשיך בעליה יחסית מתונה, ולאחר כ 700 מ' הדרך נתעכלת ימינה ונהיית יותר מישורית, ואחרי כ 300 מ' נגיע לגרך נו, יער אחיהוד איתה נצעד שמאלה כ 900 מ' עד שנגיע לחניה.

דגשים

  • מומלץ לבצע את המסלול של הר גמל עם מכנסיים ארוכים –  ייתכנו לאורך המסלול נקודות רבות עם קוצים.
  • פריחת האירוס ההדור הינה בחודש אפריל בד"כ
  • המסלול מתאים למשפחות בכושר הליכה [יש בו עליה מאתגרת וגם ירידה שדורשת מיומנות טכנית]

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

משפחות

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461