מוזיאון הכט לארכיאולוגיה של ארץ ישראל

מוזיאון הכט לארכיאולוגיה של ארץ ישראל

מוזיאון הכט הינו מוזיאון חינמי ובו שפע של מוצגים ארכיאולוגים מכל התקופות. בחורשה שלצד מוזיאון הכט יש מוזיאון פתוח עם מבנים מרתקים.

איך מגיעים

מוזיאון הכט נמצא בקומת הקרקע של מגדל אוניברסיטת חיפה במרומי הכרמל

ממערב ניתן להגיע דרך כביש רכס הכרמל (שד' מוריה, אבא חושי והלאה) עד האוניברסיטה.

ממזרח ניתן להגיע דרך כביש 672 ממחלף אליקים דרך עיר הכרמל (איחוד הישובים דלית אל כרמל ועוספיא) ועד לאוניברסיטה.

לבאים מכביש החוף, מומלץ לרדת במחלף עתלית לכביש 721, סוף הכביש יש לפנות שמאלה ומיד ימינה. הכביש מטפס על הכרמל עד צומת דמון, שם יש לפנות שמאלה לכביש 672.

כדי להגיע למוזיאון הפתוח "דרך הדורות", יש לצאת חזרה לכביש 672, לפנות שמאלה עד סוף שטח האוניברסיטה ושוב פניה שמאלה ומיד ימינה עד החניון. אם נמשיך מעט ונפנה שוב שמאלה, נגיע לעמדת תצפית מרהיבה על עמק זבולון ומפרץ עכו.

פירוט

מוזיאון הכט, שבאוניברסיטת חיפה, נחנך בשנת תשמ'ד ביוזמתו של ד"ר ראובן הכט, מייסד ממגורות דגון בחיפה וממייסדי חבר הנאמנים של האוניברסיטה.

ד"ר הכט, שגילה כבר בימי נעוריו עניין בארכאולוגיה של ארץ ישראל, שקד לאסוף במשך כשישים שנה פריטים ארכאולוגים, המייצגים את התרבות החומרית של ארץ-ישראל בתקופות הקדומות. מן התקופה הכנענית ועד לשלהי התקופה הביזנטית.

מוזיאון הכט מצטרף למוזיאון דרך הדורות הפתוח. זהו חניון יער הנמצא ממזרח לאוניברסיטה ובו כמה מימצאים מענינים, כמו בתי בד מבנים ו"בית ארבעת המרחבים" (מבנה המורכב מחדר אופקי ו 3 אנכיים לו – כמו זה שנמצא בעזבת צ'רטה), ממצאים שהועברו לכאן כדי להצילם מהרס שנגרם עקב עבודות פיתוח שנערכו במקום בו היו.

מומלץ להתמקד בממצאים הבאים.

בית הכנסת העתיק מבית שאן, הספינה ממעגן מיכאל, מטבעות וממצאים מהר הבית וכד'.

ביקור מקיף במוזיאון הכט עשוי לארוך כחצי יום. הוא מתאים כמעט לכל גיל.

אל תחמיצו את התצפית המדהימה מבנין המשכן לאמנויות ע"ש ד"ר הכט (הבנין נמצא מצידו השמאלי של מגדל האוניברסיטה ובצידו הימני ישנה מרפסת תצפית).

  • התמונות בעמוד זה צולמו על ידי  יגאל זלמנסון, מתוך אתר פיקיויקי
מוזיאון הכט

דגשים

אין דגשים מיוחדים. תהנו :)

כתיבת תגובה

סוג המקום

מוזיאון חינמי עם ממצאים ארכיאולוגיים

על המקום

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461