מאגר תמר

מאגר תמר

פינה של שווה ליד מאגר מים

איך מגיעים

למאגר תמר ניתן להגיע ב 2 דרכים: ברכב יותר קל להגיכ מכיוון בית העלמין של מושב מזור. דרך נוספת להגעה למאגר היא מכיוון נחלים – להגיע לקצה רח' המייסדים ומשם להמשיך ימינה עם השביל כ 700 מ' עד שתראו מצד ימין את המבנה הקטן שמעל המאגר.  לניווט ישיר למאגל תמר – ליחצו כאן

פירוט

מאגר תמר היה "סתם" מאגר מים בין שדות המושבים נחלים ומזור, שאסף חלק מהמים שזרמו בנחל מזור,  עד שבני גרעין סיני מעזרא בשכונת הדר גנים החליטו לשפץ את סביבתו לזכרה של בת גילם – תמר פניגשטיין ז"ל שנהרגה בתאונת רכבת ב 4/12/2019. קצת על תמר פניגשטיין ופרוייקטים נוספים שנעשו לזכרה – ניתן לקרוא – כאן

אם אתם מסתובבים בין הסשות ולא מוצאים – תחפשות את הכחול של הגזיבו שמעל אחד השולחנות או את הגג של הפרגולה [שימו לב בתמונה עם החיצים] הם יסייעו לכם להגיע למאגר תמר.

 

מאגר תמר ליד נחלים

אז מה יש במאגר תמר? מזח / מקפצה, 2 פרגולות עם שולחנות וספסלים, נדנדה והמון המון שלווה. זהו יותר מקום של שקט ושלווה מאשר מקום בילוי במים. ומי שיגיע למאגר תמר עם משקפת יוכל לצפות בהמוני הציפורים בהנאה רבה.

 

מאגר תמר ליד נחלים

טיפ קטן למתעניינים בארכיאולוגיה: אם ממשיכים ממאגר תמר ימינה על הגרך הכבושה שמקבילה לכביש 471 נגיע אחרי כ 10 דק הליכה לחורבת שארי – מבנה כם כיפה הרוסה שסמוך אליו יש כוורות -זהו מבנה נבי ת'ארי – שהמסורת הערבית מזהה בו את קבר אשר בן יעקב [מסורת שלא התקבלה על ידי היהודים – בניגוד ל"ציון קבר בנימין" ליד כפר סבא למשל. במקום נמצאו שרידים מתקופות שונות והמבנה הזה מתוארך לתקופה הממלוכית לדעת החוקרים.

מאגר תמר ליד נחלים

דגשים

  • הכניסה למים הינה באחריות הנכנסים בלבד!

  • עדכון 19/7/2023 – יש במים במאגר – לראותם בלבד

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    עדכון 30.5.2023: מאגר תמר יבש

כתיבת תגובה

סוג המעיין

פינה של שלווה בין השדות

מרחק מהרכב

50 מ'

על המעיין

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461