נחל סעדיה

נחל סעדיה

מסלול נחמד ליד פלג זורם בכניסה לחיפה

איך מגיעים

לנחל סעדיה יש פניה ממש מתחת לתחנת הרכבלית בצ'ק פוסט אם נוסעים מערבה על כביש 4 מהצ'ק פוסט.

אם תגיעו מצפון, ותפנו לכיוון חיפה על כביש 4 בצומת הצ'ק פוסט, בצומת תפנו את השלט הראשון שמכוון ימינה לנחל סעדיה, וקצת אחרי הפניה , מימין מתחת לגשר תראו עוד שלטי כיוון.  תמשיכו לאט עד שתראו פניה ימינה שחוצה את שביל הרכיבה והולכי הרגל לרחבת עפר [בגלריה תמונה 1 של שתראו שם]. אחרי שחציתם אותם תפנו ימינה בשביל העפר ונסיעה קצרה תביא אתכם לרחבת החניה הקרובה לנחל סעדיה.

פירוט

נחל סעדיה הינו נחל שמקבל את מימיו ממס' מעיינות הנובעים מסדקים במפגש הגיאולוגי בין הכרמל לעמק זבולון שמתחתיו כשהגדול שבינם הוא עין סעדיה. הנחל זורם לו בנתיב מקביל לכביש 4 עד שנשפך לקישון. בעבר היה הנחל מזוהם ובתחילת שנת 2020 החל מאבק ציבורי לנקותו בראשותו של אריק דרובוט וכיום נראה שלפחות חלקית המאבק הצליח וחלקו של הנחל נקי ומכיל מערכת אקולוגית מפותחת עם מינים רבים של בע"ח וצמחים. עוד על העבר והסביבה של נחל סעדיה ניתן לקרוא כאן 

כששמענו על המקום תהינו מיהו הסעדיה שעל שמו קרוי המקום והתברר לנו מהשילוט שנתלה במקום שזהו שימור של השם הערבי של המקום – עיון אל סעדה – מעיין המאושרת, ואכן מי שמגיע לפינת חמד זו מתמלא אושר ושלווה.

נחל סעדיה

אז מה יש לעשות בעצם בנחל סעדיה?

לאחר שחונים במגרש העפר ניתן לרדת לערוץ הנחל ולצעוד במימיו הקרים והצלולים [המסלול ממש קצר] או לתפוס שלווה באחת מפינות המנוחה שהוצבו במקום. בהתבוננות במימיו הצלולים של נחל סעדיה ניתן לחזות בדגים ואם יהיה לכם מזל גם תוכלו לצפות בצב או עוף מים שבא ליהנות בפינת חמד זו.

נחל סעדיה

דגשים

  • שמרו על ילדיכם – גם מים רדודים הינם מסוכנים.
  • אסור בשום פנים ואופן להכנס לאפיק נחל סעדיה שמתחת לכביש

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מים

רמת קושי

קל

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461