שמורת חלמוניות ירוחם

שמורת חלמוניות ירוחם

איך מגיעים

איך מגיעים לשמורת חלמוניות ירוחם?

ההגעה לשמורת החלמוניות ליד ירוחם הינה כ 2.2 ק"מ דרומית לכיכר בה נפגשים הכבישים 225 ו 204. אם מגיעים מכיוון ירוחם נפנה לפי השילוט "חלמוניות ירוחם" ימינה ואם נגיע מכיוון דרום – מצומת חלוקים – הפניה תהיה שמאלה.

מרחבת החניה

פירוט

החלמונית הינה גיאופיט [צמח עם בצל] בעל פרח צהוב גדול, הפורח בסתיו .

בשמורת חלמוניות ירוחם – ישנה פריחה של מאות מהן על המדרונות בשמורה.

מרחבת החניה נתחיל לצעוד עם השביל המסומ"ש בכחול – עם כיוון התנועה ולאחר כ 500 מ' נגיע לערוץ ונפנה שמאלה עם הסמ"ש הכחול במגמת עליה במהלך הערוץ ישנן 2 נקודות עיקריות בהן ניתן לראות את החלמוניות.

אם לא בא לכם ללכת יותר מידי – אתם יכולים לעצור היכן שבא לכם, לאחר שראיתם את פריחת החלמוניות על המדרון שמשמאל וליהנות מהנוף המדברי.

שמורת חלמוניות ירוחם

אם החלטתם להמשיך – במסלול קצת מאתגר – מהצומת – הליכה של כ 1900 מ' במגמת עלייה – כשסופה תלול מאד – תביא אתכם לתצפית נהדרת – על העמק בו היינו לפני כחצי שעה.

בצומת השבילים נפנה ימינה עם הסמ"ש הכחול בהליכה יחסית מישורית, ולאחר כ 300 מ' נוספים נפנה שוב ימינה בצומת עם הסמ"ש הכחול בירידה יחסית מתונה ולאחר כ 900 מ' נפנה ימינה לסמ"ש שחור עם ירידה תלולה מאד ולאחר כ 1.3 ק"מ נגיע לצומת השבילים הראשונה בה נפנה שמאלה עם הסמ"ש הכחוו ולאחר כחצי ק"מ נגיע לחניון בו השארנו את הרכב.

דגשים

  • החלמוניות באיזור ירוחם פורחות בד"כ בין אמצע אוקטובר לאמצע נובמבר – מומלץ לעקוב אחרי עדכוני הפריחה ברשת כדי לא להגיע סתם למקום.
  • אם אתם מתכננים לעשות את המסלול המלא – לא לשכוח להצטייד בציוד מתאים.
  • בירידות ובעליות נדרשת זהירות רבה.

עוד מקומות ששווה לבקר בהם באיזור? הסנפיר הקטן, עין ירקעם וחניון החולות הצבעוניים

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    ב 19/11/2023 היתה בשמורה פריחת חלמוניות

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול מעגלי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461