אתר ההנצחה של חטיבת הנח"ל וחיל החינוך

אתר ההנצחה של חטיבת הנח"ל וחיל החינוך

אתר הנצחה לנופלי חטיבת הנח"ל וחיל החינוך שלצידו חורשה שמאפשרת פיקניקים

איך מגיעים

לאתר ההנחה של חטיבת הנח"ל וחיל החינוך מגיעים על כביש 651. אם נגיע מכיוון כביש 4, נפנה לכביש 651, ניסע כל הזמן ישר, וכשנעבור את פסי הרכב נאפשר את הספידומטר. אחרי כחצי קילומטר, נראה שילוט שמאלה לאתר ההנצחה של חטיבת הנח"ל וחיל החינוך. לניווט ישיר – ליחצו כאן

פירוט

אנדרטת הנח"ל וחיל החינוך הוקמה ביוזמה משולבת של פיקוד הנח"ל, משרד הביטחון, המועצה המקומית פרדס חנה כרכור והעמותה להנצחת חללי הנח"ל.  האנדרטה נבנתה נבנתה בשנת 1995 ותיכנונה בוצע ע"י האדריכלים חנן הברון ומיכאל קראוס.

אתר ההנצחה של חטיבת הנחל וחיל החינוך מורכב ממתחם חיצוני ומבנה.
המבנה המרכזי של אתר ההנצחה כולל אנדרטה לזכרם של הנופלים ובצידה מבנה אשר נמצאים בו משרדיה של עמותת הנח"ל, מגדל תצפית ואולם הרצאות.
במפלס הנמוך של המבנה ישנו קיר זיכרון אשר עליו חקוקים השמות ומעליהם הפסוק : ": "ונתתי להם בביתי ובחומותי יד ושֵם" (ישעיהו נ"ו, ה')" ובנוסף חקוק במקום המשפט: יזכור ישראל ויתברך בזרעו ויאבל על זיו העלומים".
מבנה האנדרטה בנוי כמעגל לא שלם,  מסמל את מעגל החיים שנגדע. וזה התיאור המופיע באתר "יזכור לאנדרטה": בין קירות השמות שבמרכז המעגל למבנה הסמוך, שבו חדר זיכרון ואולם הרצאות, מחבר גשר המהווה את הציר המרכזי של המבנה. קצהו של הגשר מעוצב כלהב חרב, כסמל חטיבת הנח"ל (מגל וחרב). המגדל והמבנה על רחבה מרוצפת. מגדל ההנצחה, הדומה למגדל מים ביישוב, נטוע על במה ששוליה מעוצבים כקרני שמש, סמל התקווה וההתחדשות. סביב לו ספסלים וביניהם נטועים דקלים, כלי מלחמה וכלים חקלאיים, שהם שני עיסוקיהם הכה שונים של בני הנח"ל. "
את האנדרטה מקיף מתחם גדול של חורשת אקליפטוסים אשר בחלקה האחד מתקני אתגר ושדאות המשמשים להדרכות בני נוער, וחלקה השני הוא גן הנצחה ותיעוד ליחידות השונות של הנח"ל, המוזכרות בשמותיהן על סלעים לאורך השביל המתפתל בחורשה.

דגשים

זהו אתר הנצחה – יש להתנהג בצורה מכבדת.

כתיבת תגובה

סוג האתר

אתר הנצחה לנופלי חטיבת הנח"ל וחיל החינוך

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461