בריכת ימק"א בכנרת

בריכת ימק"א בכנרת

בריכת ימק"א הינה בריכה בנויה על שפת הכנרת

איך מגיעים

בריכת ימק"א נמצאת לא רחוק בחוף בורה בורה במערב הכנרת. לניווט ישיר – ליחצו כאן

איך מגיעים לבריכה בדיוק? חונים בחניה שליד החוף, צועדים לכיוון הכניסה אולם במקום להכנס לחוף בורה בורה אנו נרד בשביל שמשמאל לגדר עד לשפת הכנרת. שם נצעד שמאלה [צפונה] על שפת הכנרת כ 100 מ' [לכיוון עצי הדקלים שבתמונה].

בשלב מסויים השביל נגמר ומגיעים לכנרת.

מכאן צריך ללכת במים , בין הדקלים במים בגובה מעל מטר וחצי בחלק מהמקומות, ולאחר שיוצאים מחורשת הדקלים נראה משמאל לנו במרחק קצר את בריכת ימק"א שבשפת הכנרת.

פירוט

בריכת ימק"א מתמלאת ממימי עינות רקת הנובעים על שפת הכנרת וכשמפלס הכנרת עולה – מי הכנרת מתערבבים במימי הבריכה.

גודל הבריכה כ 10X4 מ' ועומקה משתנה

בריכת ימקא

עד דצמבר 2021 בריכת ימק"א היתה לא נגישה לציבור. הבעלים של אכסניית ימק"א הנטושה שמעליה – הציב מעליה ובדרך הגישה אליה גדרות וכך גם הכנסיה הרוסית [מריה מגדלנה] שליד האכסניה.

בסוף 2021 בעקבות חוק המים והחוק שהסדירי את הגישה לחופי הכנרת המחייב לתת גישה חופשית למים [ובעקבותיו סולקו מחופי הכנרת המוני פולשים], ולאחר פעילות של פעילי סביבה רבים לאיפשור הגישה לבריכה כשבין הבולטים שבהם היתה גליה יקים הרוש  הגיעו פקחי רמ"י והסירו את הגדרות שמנעו את הכניסה למי הבריכה שהינם קצת יותר קרירים ממי הכנרת.

ואיך הגענו למצב שהשטח שמעל הכנרת הינו שטח פרטי? החל מאמצע ה 19 החל גל גדול של רכישת קרקעות ונכסים בארץ הקודש ע"י הכנסיות השונות, והיות שבמערב הכנרת לפי אמונת הנצרות היו מס' ניסים [כפר נחום קרוב…] הרי שהמקום היה אטרקטיבי לרכישה ולהקמת כנסיה

דגשים

  • מי שנכנס לבריכת ימק"א בכנרת או מנסה להגיע אליה עושה זאת על אחריותו בלבד

  • במקום אין פינוי אשפה – קחו עימכם את הזבל
  • מומלץ להביא איתכם שקית אטומה למים אם אתם מתכננים להגיע בריכת ימק"א
  • במים בין החוף לבריכה יש סלעים וברזלים. זהירות!
  • כשהגענו לבריכת ימק"א היו המון אנשים אז לא צילמנו – אם הגעתם במקרה לבריכה ריקה וצילמתם – נשמח אם תשלחו לנו למייל editor.nelech@gmail.com ונשמח לתת לכם קרדיט

כתיבת תגובה

סוג המעיין

בריכה מדהימה על שפת הכנרת

מרחק מהרכב

כ 400 מ'

על המעיין

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461