גבי חווה עין חווה וסדקי חווה

גבי חווה עין חווה וסדקי חווה

מסלול מרהיב במדבר עם גב חווה הצונן, עין חווה שמטפטף מהסלע וסדקי חווה.

איך מגיעים

איך מגיעים לגבי חווה?
ניתן להגיע לחניה הקרובה לתחילת המסלול לגבי חווה מ 2 כיוונים ברכב 4X4 בלבד או ברכיבה ארוכה על אופניים.
דרך אחת ממנה ניתן להגיע היא בנסיעה על דרך העפר המסומשת בשחור מכיוון חורשת קק"ל במצפה רמון. אורכה שלהדרך הוא כ 31.6 ק"מ ובדרך ניתן לעצור בכמה מקומות לתצפית נהדרת על המכתש. הדרך על שביל ישראל. דרך עפר זו מתאימה לרכב 4X4 בלבד. מגמת דרך העפר היא בירידה. בכל הצמטים יש שילוט וחובה להעזר גם במפת סימון שבילים לוידוא המקום.
הדרך השניה ממנה ניתן להגיע לחניה של גבי חווה הינה מכביש 40 – כ 3 ק"מ מדרום מגן הלאומי עבדת – אם נגיע מצפון [יש פניה שמאלה עם שלט לגבי חווה ונחל חווה]. אם מגיעים מכיוון מצפה רמון המרחק לפניה לכיוון גבי חווה הינו כ 19 ק"מ. רוב הדרך משולטת אבל חובה להעזר במפה כדי לוודא שאתם בדרך הנכונה. [גם ה waze מכיר את המקום].
והדרך השךישית היא על שביל ישראל – במקטע שבין הכן הלאומי עבדת למצפה רמון

פירוט

לאחר שנגיע לצומת השבילים הגדולה שבפתחו של נחל חווה נחנה בצד [מומלץ לא להשאיר ברכב שום ציוד יקר – ישנה באיזור סכנת פריצות] נתחיל לצעוד מזרחה על השביל המסומן בכחול. כשהשביל יתחיל לעלות על גדת הנחל, ישנה אפשרות לתצפת על הנחל אם ממשיכים באפיק ללא הסימון ואחרי הליכה קצרה מגיעים אל מעל המפל וניתן לראות חלק מהאפיק מצורה מאד יפה.

נתחיל לטפס על השביל הצר המסומ"ש בכחול ובסימון של שביל ישראל, ולאחר כחצי ק"מ של פסיעה, לעיתים על גדת המעוק [מומלץ לשמור היטב על הילדים היותר קטנים] השביל יורד שמאלה בירידה תלולה. נרד אותה בזהירות [ישנן כמה דרגיות שיעזרו לנו במקום אחד] ונרד לאפיקו של נחל חווה. צעידה שמאלה של כ 200 מ' בערוץ הצר תביא אותנו אל מתחת המפל של נחל חווה ואל מימיו הקרירים תמיד [בשל מיקומו הייחודי בערוץ צר ומתחת למפל מימיו של גב חווה כמעט אינם זוכים לחימום של קרני השמש]

לאחר שבילינו בגב חווה המדהים, נחזור חזרה לצומת השבילים. מכאן ההליכה לכיוון עין חווה הינה כ 2.4 ק"מ – קילומטר וחצי לצומת שבילים בה שביל ישראל יפנה ימינה עם סימון ירוק ופניה ישר וחצי שמאלה והליכה באפיק עוד כ 800 מ' תביא אותנו לבריכת האגירה הרדודה של עין חווה המדהים המטפטף מהסלע [הסיכוי לראות מים במקום בסוף הקיץ הוא קלוש].

אם תרצו גם לבקר בסדקי חווה – לאחר שחזרנו לצומת השבילים – נעלה בערוץ עם הסימון של שביל ישראל בין הבולדרים – הליכה אתגרית בעליה של כק"מ עד שנגיע למפל – נטפס בזהירות ולקראת סוף העליה נראה משמאלינו את חלקם התחתון של סדקי חווה. אם נגיע לרמת שמעל הערוץ נוכל לראות את הסדקים משמאלינו.

ומכאן חזרה לרכב בדרך בה הגענו.

דגשים

** בסוף הקיץ הגבים ובריכת המעיין לעיתים יבשים. ** אם אתם עם רכב – ניתן להתקדם איתו בשביל השחור – עד קרוב יחסית לרמה שמעל סדקי חווה ושהנהג בסוף המסלול יאסוף את המשפחה משם במקום שכולם יצטרכו לחזור את כל המסלול – תתמקמו לפי המפה ותראו להיכן בדיוק ניתן להגיע קרוב. ואז חלק אחד של המטיילים יצעד לשם ונהג יחזור לרכב.

אם יש לכם תמונות טובות מהמסלול הזה ואתם מעוניינים לשתף בהן את גולשי האתר – מוזמנים לשלוח לנו ל editor.nelech@gmail.com – וניתן לכם קרדיט באתר

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    ב 15/12/2023 קיבלנו דיווח שהגב מלא

כתיבת תגובה

סוג המסלול

קצת שיכשוך

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461