קברים בנחל קדרון

קברים בנחל קדרון

בתחילתו של נחל קדרון נמצאים יד אבשלום, קבר בני חזיר וקבר זכריה בן יהוידע

איך מגיעים

אם רוצים להגיע עצמאית למקום ניתן להקליד ב waze "מרכז מידע הר הזיתים" או דרך יריחו 5 ירושלים – שימו לב שאתם הולכים לסוע במזרח ירושלים.

יש אפשרו גם להגיע למקום ברגל – בירידה ועלייה תלולים – אם כשהגב אל שער האשפות נפנה שמאלה בירידה – יש תצפית וממנה מדרגות לאחר כ 300 מ'.

פירוט

האיזור של נחל קדרון, הסמוך להר הבית מתחת הר הזיתים שמש לאורך הדורות כבית הקברות של ירושלים הקדומה ובמקום יש רצף של 2000 שנות קבורה יהודית. בתחילתו של הנחל, סמוך למרכז המידע של הר הצופים ישנם 3 ציוני קברים המוזכרים לאורך כל הדורות – יד אבשלום, קבר זכריה וקברם של בני חזיר.

יד אבשלום הינו מבנה המיוחד כאנדרטה שנבנתה לזכרו של אבשלום בנו של דוד המלך. ארכיאולוגים מתארכים את המבנה למאה הראשונה לספירה מה שאומר שברור שאבשלום בנו של דוד לא קבור שם.. לא ניתן להכנס לתוך המבנה. שהו המבנה הראשון שנפגוש משמאל לשביל כשנרד לתוך נחל קדרון. עוד פרטים על יד אבשלום והמבנה האדריכלי שלו ניתן לקרוא כאן .

קברים בנחל קדרון

מבנה המכונה קברו של זכריה בן יהוידע הינו המבנה החצוב בסלע  שנפגוש אחרי יד אבשלום. מבנה זה הינו "נפש"  [אנדרטה] וברור שלא שימש קקבר היות שהוא אטום.  המקום מיוחד ל זכקיב בן יהוידע הכהן שתיאור הריגתו ע"י המלך יהואש, לאחר שניבא לעם, מתואר בדברי הימים:" ורוח אלהים לבשה את זכריה בן יהוידע הכהן ויעמוד מעל לעם ויאמר להם: עה אמר האלהים למה אתם עברים את מצוות ה ולא תצליחו, כי עזבתם את ה ויעזב אתכם. ויקשרו עליו וירגמוהו אבן במצוות המלך בחצר בית ה' ולא זכר יואש המלך את החסד אשר עשה יהוידע אביו עמו ויהרג את בנו. ובמותו אמר: ירא י וידרוש" מותו של זכריה מוזכר בקינות תתשאה באב [ציטוטים ממגילת איכה: "אם יהרג במקדש ה' כהן ונביא". עוד  על זכריה הכהן ניתן לקרוא כאן

קברים בנחל קדרון

משפחת בני חזיר היתה אחד ממשפחות הכהונה המיוחסות ומוזכרת כאחת המשפחות שעלו עם נחמיה מבבל ולפי הכתובת הנמצאת הנמצאת מעל מערת הקבורה היא מיוחסת להם. עוד על בני חזיר ניתן לקרוא כאן

אםנמשיך לרדת בשביל אחרי קברם של בני חזיר נגיע בהמשך לקברו של רבי עובדיה מברטנורא ולנקבת השילוח.

מעל מתחם קבר בני חזיר נמצא קברו של אור החיים – ניתן להגיע אליו במדרגות שעולות אחרי קברם של בני חזיר

קברים בנחל קדרון

דגשים

  • אם אתם מגיעים למקום ברכב, עצמאית – קחו בחשבון שאתם עוברים באיזור מזרח ירושלים.

כתיבת תגובה

סוג האתר

מונומנטים עתיקים מיוחדים

על האתר

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461