עין ג'ילבון-בריכת הקצינים בג'ילבון

עין ג'ילבון-בריכת הקצינים בג'ילבון

מעיין הנובע לתוך בריכה שנבנתה עבור קציני הצבא הסורי

איך מגיעים

איך מגיעים לבריכת הקצינים בג'ילבון? ניסע מצומת מחניים מזרחה לכיוון גדות, ובצומת גדות נפנה שמאלה לכיוון כביש 91. ניסע בכביש עד שנגיע לגשר הפקק [יש שילוט] ומיד אחרי הגשר מפנה ימינה לשביל עפר מסומ"ש באדום [אם פספסנו את הפנייה נוכל אחרי 50 מ' של נסיעה לפנות ימינה לשביל עפר שנראה]. נסיעה זהירה בשביל העפר של כ 500 מ' תוביל אותנו לנק' מפגש של צינורות גדולים. פה נחנה את הרכב. מכאן נמשיך לצעוד מזרחה לכיוון הרמה על שביל העפר מרחק של כ 300 מ' , וכשנגיע לשלט המכוון לשמורת הג'ילבון נפנה ימינה לתוך השמורה,

שם נפסע בשביל צר כשמימיננו ומשמאלינו שדה מוקשים, וככל שנתקדם בשביל נתחיל לצעוד ליד המים ועליהם. לאחר כ 400 מ' של צעידה נגיע לשרידי טחנת קמח ישנה מדופנת ושלש קשתות, שמעליהן עברה אמת המים שהובילה את המים לטחנה, שבסביבתן ומעליהן נביעות מים חזקות המשפריצות לכל עבר ומאפשרות מקלחת טבעית נעימה וכ 300 מ' של צעידה נוספת במעלה השביל יובילו אותנו לנביעה הראשית של עין ג'ילבון ולבריכת הקצינים שאוגרת חלק ממימיה.

לבריכת הקצינים בג'ילבון אפשר להגיע גם דרך המסלול השלם של נחל הג'ילבון

פירוט

טחנת הקמח:

מבנה גדול בעל דפנות עבות במיוחד שייתכן ששימש גם כעמדה סורית, היות שהאמתה עברה בלאי טבעי במהלך השנים, חלק מהמים פורצים מדפנותיה ומאפשרים מקלחת טבעית וצוננת בימים החמים.

עין ג'ילבון

בריכת הקצינים:

בריכה בגודל של 8X5 מ' בדומה לשאר בריכות הקצינים [עין עלמין ובריכת אורחה] ברמת הגולן מה שמעלה את ההשערה שאת כולן תכנן אותו אדריכל.

סביבת הבריכה קצת מוזנחת ולאחרונה הוטתה רוב זרימת המים מהבריכה – מה שגרם למפלס נמוך במיוחד בבריכה – כ 15 ס"מ.

 

דגשים

הדרך לעין ג'ילבון עוברת בשבילים עם קוצים בצדדים ושטח חשוד במיקוד – מה שאומר שאסור לסטות מהשביל!

אם צילמתם בבריכת הקצינים בג'ילבון תמונה יפה ובא לכם לחלוק אותה עם גולשינו – מוזמנים לשלוח ל editor.nelech@gmail.com וניתן לכם קרדיט עליה

כתיבת תגובה

סוג המסלול

הלוך ושוב

רמת קושי

משפחות

על המסלול

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461