קבר רחל

קבר רחל

המקום בו לפי המסורת נקברה רחל אמנו.

איך מגיעים

קבר רחל נמצא במובלעת בשליטה ישראלית, בכניסה לבית לחם. במקום יש חניון קטן, ובימים "מיוחדים" [ראשי חודשים, י"א בחשוון וכו'] הגישה לחניה סגורה וחונים בכניסה לכביש הגישה למקום [כביש מוקף גדרות בטון גבוהות] – וצועדים ברגל – כ ק"מ.

פירוט

בספר בראשית, פרק ל"ה –  מתוארת קבורתה של רחל על ידי יעקב "ותמת רחל ותקבר בדרך אפרתה היא בית לחם, ןיצב יעקב מצבה על קבורתה, היא מצבת קברת רחל עד היום"

ישנן מחלוקות בקרב החוקרים אם אכן המקום שנקרא היום קבר רחל או שלא, מה שבטוח זה שישנה מסורת בת מאות שנים שהמקום הוא אכן קבר רחל , ושגם אם היא לא קבורה במקום – אזי המקום התקדש בזכות התפילות שנישאו במקום בדרך דורות רבים

קבר רחל

מתחם קבר רחל כיום הינו מתחם מבוצר ומאובטח אשר המבנה המוכר לכולם מהתמונות מובלע בתוכו

הכניסה למתחם עוברים דרך מסדרון ארוך לארכו מוצגות תמונות של קבר רחל לאורך הדורות, החל מ"סתם קבר פשוט", המבנה הכיפתי עם ארבעת העמודים, ועד המבנה עם החדר שהוסיף מונטיפיורי ועץ הזית – המופיע בתמונות הישנות של המקום.

במקום מלבד המצבה הגדולה ניתן לראות את שער המתחם הישן בן שני העמודים עם הסביל שהיה במקום, המבנה הכיפתי עם העמודים שסביבו וכמובן החדר הצדדי, ובמרכז המקום נמצאת המצבה הגדולה.

 

קבר רחל

בתחילת שנות ה 2000 נבנתה המובלעת כפי שהיא נראית היום, נבנתה חומה גבוהה המגינה על הדרך וכל המתחם ההיסטורי כרע מכוסה במבנה ממוגן וממוזג המאפשר למתפללים ולמבקרים במקום שהות בטוחה

דגשים

בימים מיוחדים קבר רחל עמוס מאד.

בימי הקורונה הכניסה לקבר רחל היא בקפסולות, מוגבלת בזמן והתפילה אסורה במקום כדי לאפשר להרבה אנשים לבקר במקום

כתיבת תגובה

Share on facebook
Share on whatsapp
Share on print

סוג האתר

מקום קבורתה של רחל אימנו על פי המסורת

על האתר

  • נושא: קבר
  • עונה מומלצת: כל השנה
  • מפת סימון שבילים: 9
  • נבדק לאחרונה: 11/6/2020
סגירת תפריט