קבר רחל

קבר רחל

המקום בו לפי המסורת נקברה רחל אמנו.

איך מגיעים

קבר רחל נמצא במובלעת בשליטה ישראלית, בכניסה לבית לחם. במקום יש חניון קטן, ובימים "מיוחדים" [ראשי חודשים, י"א בחשוון וכו'] הגישה לחניה סגורה וחונים בכניסה לכביש הגישה למקום [כביש מוקף גדרות בטון גבוהות] – וצועדים ברגל – כ ק"מ.

פירוט

בספר בראשית, פרק ל"ה –  מתוארת קבורתה של רחל על ידי יעקב "ותמת רחל ותקבר בדרך אפרתה היא בית לחם, ןיצב יעקב מצבה על קבורתה, היא מצבת קברת רחל עד היום"

ישנן מחלוקות בקרב החוקרים אם אכן המקום שנקרא היום קבר רחל או שלא, מה שבטוח זה שישנה מסורת בת מאות שנים שהמקום הוא אכן קבר רחל , ושגם אם היא לא קבורה במקום – אזי המקום התקדש בזכות התפילות שנישאו במקום במשך דורות רבים

קבר רחל

מתחם קבר רחל כיום הינו מתחם מבוצר ומאובטח אשר המבנה המוכר לכולם מהתמונות מובלע בתוכו

בכניסה למתחם עוברים דרך מסדרון ארוך לארכו מוצגות תמונות של קבר רחל לאורך הדורות, החל מ"סתם קבר פשוט", המבנה הכיפתי עם ארבעת העמודים, ועד המבנה עם החדר שהוסיף משה מונטיפיורי ועץ הזית – המופיע בתמונות הישנות של המקום.

במקום מלבד המצבה הגדולה ניתן לראות את שער המתחם הישן בן שני העמודים עם הסביל שהיה במקום, המבנה הכיפתי עם העמודים שסביבו וכמובן החדר הצדדי, ובמרכז המקום נמצאת המצבה הגדולה.

 

קבר רחל

בתחילת שנות ה 2000 נבנתה המובלעת כפי שהיא נראית היום, נבנתה חומה גבוהה המגינה על הדרך וכל המתחם ההיסטורי כרעע מכוסה במבנה ממוגן וממוזג המאפשר למתפללים ולמבקרים במקום שהות בטוחה

דגשים

 

כתיבת תגובה

סוג האתר

מקום קבורתה של רחל אימנו על פי המסורת

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461