יער המלאכים

יער המלאכים

יער המלאכים נמצא בדרום השפלה ומהווה אתר פיקניקים הרחב ונוח

איך מגיעים

איך מגיעים ליער המלאכים? 

נוסעים לכיוון כביש 35. אם נגיע מכיוון בית שמש – הפנייה ליער תהיה מימין לנו קצת אחרי שנעבור את הפנייה שמאלה ללכיש ואם נגיע מכיוון כביש 6 נראה פניה שמאלה ליער המלאכים משולטת היטב.

פירוט

שטחו של יער המלאכים – שחריה הינו כ 7000 דונם.

ליער 2 שמות – יער שחריה ע"ש של מעברת שחריה שהיתה ממוקמת קצת מערבית ממיקומו של היער ויער המלאכים היות שהמימון לנטיעת היער הגיע מתרומת יהודים מלוס אנג'לס [אנג'לס בעברית – מלאכים].

ביער פזורים שולחנות וברזיות רבות וניתן לבצע בו פיקניקים גם בימים עמוסים בזכות המרחבים העצומים שבו.

יער המלאכים

מה יש לראות ביער המלאכים?

יער המלאכים בנוי סביב דרך היקפית סלולה המסומנת בירוק אשר ממנה יוצאות מס' דרכי עפר ומס' שבילים.

ההמלצה שלנו לסיור היא לסוע בדרך היער הראשית, לפנות ימינה בסימון האדום לפי השילוט לדרך קדם, לחנות ליד השילוט לשביל הגתות [אם יש שני רכבים השני יושאר בצידה השני של דרך קדם – ליד חורבת כרוע ] ולטייל לארכו של השביל עד הגתות הנמצאות במרחק של כ 300 מ' מהשביל ולחזור בחזרה לרכב.

יער המלאכים

מכאן נמשיך עם דרך קדם [דרך עפר סלולה היטב] נראה מימין את חניון כבשן הסיד – אשר בסמוך אליו ישנו כבשן סיד משוחזר, ונמשיך עד חורבת כרוע – ניהנה מהנוף שבדרך ומשרידי היישוב שהיה באיזור ומשם נמשיך בדרך היער הראשית לפי השילוט לשירותים – ונגיע לחניון לכל המשפחה – החניון המרכזי של יער המלאכים ליד משרדי הקק"ל הנמצאים ביער, ולידם מגדל התצפית הנעול בד"כ.  במקום יש שירותים, הרבה ברזיות, שולחנות וספסלים ו 3 מתקני משחק / פסלים סביבתיים של חרגול, נמלה ולטאה שיצר האומן רוסלן סרגייב. [כשעברנו בשביל ישראל בנתניה ראינו יצירות שלו]

יער המלאכים

ביציאה מהחניון נפנה שמאלה – מימין נראה פנייה לדרך עפר שתוביל אותנו לדרך בית הבד שם נפגוש שרידים של בית בד, ואם נמשיך ישר נראה את דרך ערוגות הבושם  – דרך עפר שבתחילתה ישנן ערוגות של עשבי תיבול שנשתלו ע"י קק"ל ומתחברת לדרך הראשית אשר תוביל אותנו בסופו של דבר לסיומו של סיורינו ביער המלאכים ולכביש 35.

פריחת רקפות ביער המלאכים

דגשים

  • פריחת הרקפות ביער המלאכים – רק בחורף
  • לא תמיד השירותים פתוחים ביער המלאכים
  • ביער המלאכים יש בורות רבים – נדרשת זהירות מיוחדת ואסורה הירידה משבילים

מחפשים עוד רעיונות לטיול באיזור? גן לאומי בית גוברין ותל לכיש נמצאים באיזור

כתיבת תגובה

סוג האתר

יער עם הרבה פינות חמד, מקום לפיקניקים ובחורף פריחה מהממת של רקפות

על האתר

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461