מצוק תמרור לעין בוקק

מצוק תמרור לעין בוקק

מסלול מצוק תמרור לעין בוקק עם נוף מרהיב ומאתגר במספר ירידות תלולות.

איך מגיעים

המסלול מצוק תמרור לעין בוקק מתחיל בכביש 31 – בירידה לים המלח ליד שלט צוק תמרור. הנה קישור לנקודה המדוייקת של צוק תמרורהמרחקים מנקודות המפתח? 8.2 מצומת חתרורים [שמתחת לערד] ו 8.3 ק"מ מהמפגש של הכבישים 90 ו 31 – על שפת ים המלח.

המסלול מסתיים באיזור המלונות של עין בוקק. ניתן לחנות בתחנת סונול שליד איזור המלונות – כאן

פירוט

המסלול מצוק תמרור לעין בוקק מתחיל לצד שלט על כביש 31.  וקצת בעומק השטח נראה רחבת עפר קטנה עם שלט שמספר על המסלול. אנו נראה את הסימון הירוק משמאל לנו ואיתו נתחיל לצעוד, השביל מתחיל בעלייה קלה ולאחר כ 400 מ' נפנה ימינה עם השביל והליכה נוספת של כחצי ק"מ תוביל אותנו לרמה שטוחה גדולה ובסופה צוק תמרור הנקרא כך כי הוא ניצב כתמרור מול ים המלח [וגם כי בעבר היה שם מוט מתכת שנדמה לאנשים כתמרור – את המוט הזה לא מצאנו]. ניתן לסטות קצת מסימון השבילים לכיוון שפת המצוק [זהירות!!] וליהנות מהנוף המדהים.

מצוק תמרור לעין בוקק

נחזור לסימון השבילים, ובסופה של הרמה נרד ירידה קצרה של כ 100 מ'. נראה מולינו "סכין" מרהיבה ונתכנן איך אנו עוברים עליה, אבל אין צורך לפחד, השביל פונה ימינה על צלע ההר ולאחר ירידה תלולה של כ 200 מ' נמצא את עצמינו בערוץ הנחל.

מצוק תמרור לעין בוקק

נצעד עם הסימון בערוץ ולאחר כ 800 מ' נגיע לצומת שבילים עם שביל שמסומן בסמ"ש שחור. אנו ממשיכים עם הסימון האדום. נמשיך לצעוד ולאחר כ 3.3 ק"מ נגיע למפלון קטן, נעקוף אותו מימין בעליה קטנה ואחריה ירידה שמאלה ולאחר מעקף של כ 300 מ' נהיה בחזרה בערוץ

נצעד עם הסימון עוד כ 700 מ' ונכיע לצומת שבילים, אנו נפנה שמאלה [ימינה יש סימון אדום] ואחרי כ 800 מ' נראה מולינו את הנוף המרהיב של ים המלח. ולאחר כ 10 0מ' נוספים של הליכה נמצא את עצמינו בראשו של מפל בוקק.

מצוק תמרור לעין בוקק

אחרי ההפסקה המתבקשת נחזור לכיוון הסימון שייקח אותנו מצדו הצפוני [השמאלי] של מפל בוקק, ירידה קצרה של 300 מ' ומתחילים לעלות במתינות. אחרי כ 2 ק"מ של צעידה נגיע לצומת שבילים עם שביל עפר אדום איתו נפנה ימינה ואחרי כ 150 מ' נמצא את עצמינו בראש מעלה בוקק בנקודת תצפית נהדרת ומוצלת בשעת הצהרים [יופי של מקום לאכול בו ולנוח קצת מול הנוף].

מצוק תמרור לעין בוקק

לאחר ארוחת הצהרים נתחיל לרדת את מעלה בוקק התלול. הירידה תלולה בקטעים מסוימים ומחייבת זהירות ותשומת לב. אחרי ק"מ של ירידה נגיע לצומת שבילים בה נפנה ימינה עם הסימון השחור [הסימון האדום חותך ישר לחניה בלי הביקור בערוץ הרטוב של נחל בוקק].

אחרי כחצי ק"מ של ירידה תלולה מצומת השבילים נגיע אל מעל הקטע הרטוב של נחל בוקק , נרד בזהירות עם השביל ונגיע לבריכה הראשונה בנחל אליה זורם מפלון.

מצוק תמרור לעין בוקק

הבירכות הן רדודות ואחה"צ גם מוצלות. מצידו הימני של ערוץ נחל בוקק נראה צינורות רחבים. אלו צינורות המוסיפים לנחל מים מקידוח של מקורות הנמצא בסמוך כדי להוריד את רמת המליחות בנחל [שנגרמה עקב זיהום ממפעלים ממישור רותם] שפגעה בצמחייה נדירה שהיתה באיזור.

צעידה של כ 500 מ' בערוץ הרטוב תביא אותנו סמוך לכביש 90, ושם נצעד לכיוון המקום בו החנינו את הרכב – בתחנת הדלק או במפרץ החניה שליד מיצד בוקק.

דגשים

  • אם אתם מתכננים לבצע את המסלול מצוק תמרור לנחל בוקק בחורף – חובה לוודא בתחזית שלא אמורים להיות שטפונות בנחל בוקק.
  • המסלול לא מתאים למי שיש פחד גבהים.
  • ניתן לקבל הדרכה למוסדות חינוך – דרך הגפ"ן  במסלול זה- תוכנית 28455
  • עוד מסלולים שווים באיזור? נחל יזרח ונחל רום, נחל זוהר ונחל בוקק [הלוך ושוב]

לפוסט הזה יש תגובה אחת

  1. NelAdmin

    29/2 – יש פריחה נהדרת של חנוקים בתחילת המסלול

כתיבת תגובה

סוג המסלול

מסלול קווי

רמת קושי

מיטיבי לכת

על המסלול

לחצו לניווט

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461