טיול מזמר בירושלים בעקבות יהורם גאון – "ראיתי עיר עוטפת אור"

טיול מזמר בירושלים בעקבות יהורם גאון – "ראיתי עיר עוטפת אור"

נצא לסיור עם שירון ביד , אל המקומות הקסומים בירושלים, עליהם שר יהורם גאון. סיור מרגש ויפה ברגל ובאוטובוס בליווי זמרת מנגנת אקורדיון לאורך כל הדרך.
יהורם גאון, נולד ב-1939 בירושלים , זמר ושחקן ישראלי, מגיש טלוויזיה ורדיו, זוכה פרס ישראל על תרומתו לזמר העברי, ויקיר ירושלים הינו אחד האמנים המוערכים והאהובים ביותר בארץ. נחשב לזמר הלאומי של ישראל עם מאות שירים שהפכו לנכס צאן ברזל.
יהורם השתתף בסרטים רבים, ביניהם סרטים שכתב והפיק בעצמו כמו “אני ירושלמי” , “קזבלן” , “מבצע יונתן” ועוד .
נתחיל את הטיול "מעל פסגת הר הצופים" , נשיר ונספר על המיוחד שבהר שהיה מובלעת עד מלחמת ששת הימים . נתצפת על העיר העתיקה מצפון , ונביע את מה שבליבנו – "בליבנו רק שיר אחד קיים" ..
ניסע לשכונת משכנות שאננים המשקיפה על חומות ירושלים , השכונה הקסומה שבמרכזה מרכבה. נספר ונשיר על השר ש"עלה למרכבה ודיו לסוסים אמר"

תצפית הר הצופים

נצא רגלית לדרך , "אזכור את הדרך אזכור את הבית.."; ונחצה את שכונת משכנות שאננים תוך כדי שירה , נעלה רגלית במעלה בני מהרשק ונגיע להר ציון / קבר דוד , והנבל , נשיר על "מנגינות ממיתרים" על עיר דוד ש "נוגנת בי כנבל העשור , ראיתי עיר עוטפת אור"
דרך שער ציון נכנס לרובע היהודי , נלך ברחובנו הצר לביה"כ אליהו הנביא ואולי נפגוש בדרך נגר אחד מוזר . בדרך לכותל נספר על נערה שעמדה מול הכותל ואמרה "תקיעות השופר חזקות הן , אבל השתיקה עוד יותר" .
ניסע לשכונת נחלאות ונסיים הטיול בשוק מחנה יהודה עם שירי לאדינו ועוד .

הסיור מתאים לקבוצות עם 30 משתתפים ומעלה

רוצים להזמין את הסיור לקבוצה שלכם? מוזמנים להתקשר לנחמה – 052-7023669 או לשלוח ווטסאפ

כתיבת תגובה

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461