טיול עם הרכבת הקלה לאורך הקו האדום

טיול עם הרכבת הקלה לאורך הקו האדום

הקו האדום של הרכבת הקלה של גוש דן מאפשר נגישות נוחה למספר מסלולי טיול ואתרים ללא צורך בחיפושי חניה ופקקים.

מקומות לביקור:

  • מתחם שרונה בתל אביב, נמצא כ 5 דק' הליכה מתחנת יהודית של הרכבת הקלה, במקום ישנם סיורים מאורגנים בהם מספרים את סיפורם של הבתים ששוקמו ועל הטמפלרים שחיו במקום. ניתן לסייר בשרונה בין הבתים גם עצמאית ובסיום לשבת באחד מהמקומות הנחמדים שמקום.
  • הפארק הגדול בפתח תקווה, נמצא ממש קרוב לתחנה ביילינסון. בפארק ישנו אגם מלאכותי ואפשר  לעשות הליכות בשבילים הנגישים שסביבו. בנוסף, יש בפארק הגדול בפתח תקווה מס' מתחמי משחקים לילדים.
  • גבעת נפוליאון ברמת גן – סיור לגבעה עם נוף מדהים ופריחה מהממת בחורף, ושקיעות מטריפות כל השנה. אם אתם מגיעים בחורף – מומלץ להגיע עם נעליים מתאימות להליכה בבוץ. איפה יורדים? תחנת ביאליק וצועדים כ 700 מ'.  אם בא לכם לשלב בטיול הזה עוד משהו אתם יכולים להמשיך גם לפיקניק בשבע תחנות שסמוך לגני יהושע, ליהנות מהשלווה  ומהעתיקות ובחורף מספיקת המים המטורפת.

מסלולי טיול:

  • סיור בפתח תקווה – כ 800 מ' מתחילתו של הקו האדום, נמצאת ההתחלה של הסיור בגרעין ההיסטורי של פתח תקווה ואפשר לשלב גם סיור קולינרי בשוק פתח תקווה שנכון שאין בו את המגוון העצום של שוק הכרמל והצבעוניות המדהימה של סיור בשוק מחנה יהודה אבל יש לו קסם וטעמים, וגם נינוחות משלו.
  • סיור בבני ברק – כ 800 מ' מתחנת אהרונוביץ, ביום חמישי בלילה מגיעים לאטרקציה האהובה על חובבי הקולינריה היהודית – סיור קולינרי בבני ברק. לאורך הרחוב תוכלו להרגיש את אווירת השבת המתקרבת ולטעום ממגוון מאכלי המטבח היהודי-אשכנזי, ממגוון סוגי קוגך, צ'ולנט ודג מלוח בטעם של פעם.
  • סיור בנווה צדק – כ 700 מ' מתחנת יהודית נמצאת אחת השכונות של העיר עם קסם וסיפורים מרתקים בין קירות הביתים הישנים
  • סיור ביפו העתיקה – נרד בתחנת סלמה או בלומפילד ונצעד כ 900 מ' לכיכר השעון ומשם נוכל להתחיל סיור ביפו העתיקה, בין סימטאות, גלריות, קסם שמורגש מהקירות העתיקים והים הנמצא כל כך קרוב.
  • שביל יונתן ברמת גן – כ 900 מ' מתחנת ביאליק מחכה לכם פינת טבע בשולי העיר הסואנת עם שביל מונגש לחלוטין המתאים לעגלות וכסאות גלגלים לצד הירקון

 

כתיבת תגובה

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461