סיור בפלורנטין ושוק לוינסקי

סיור בפלורנטין ושוק לוינסקי

סיור של טעימות והיסטוריה בפלורנטין

מה יקרה בסיור?

נצא לסיור + טעימות  בסמטאות  פלורנטין ושוק לוינסקי. (לפחות 6 נק') נדבר על אומנות הרחוב (גרפיטי) והווי השכונות וקצת היסטוריה ואדריכלות.

הסיור מתחיל בקרית המלאכה

קרית המלאכה היא המרכז של אומנות הרחוב והאומנות המודרנית בתל אביב, כ-30 גלריות פתוחות לקהל. קירות בנייני התעשיייה הישנים, נבנו בשנות ה-60, מכוסים בגרפיטי ואמונות רחוב, מכל הצבעים הסגנונות והגדלים.

נמשיך  את הסיור לאורך רחוב הרצל עד שנגיע לרחובותיה התוססים של שכונת פלורנטין.  עד לשנת 1948 פלורטין השתייכה ליפו, כיום היא סמל לתל אביביות. השכונה היא מפגש מרגש של ישן וחדש, מהגרים וותיקים. צעירים וכבר פחות צעירים. נראה ונכיר את אומנות הגרפיטי והשילוב שלה בנוף השכונתי,  מלחמת חרבות ברזל הביא ציורי קיר חדשים לאיזור.  נשמע על הווי השכונה בתיבול היסטוריה ואדריכלות. נראה את בתי הקפה המיוחדים, נמשיך לאיזור שוק לוינסקי. שכונת פלורנטין נוסדה כשכונה של סוחרים ובעלי מלאכה קטנים. שוק לוינסקי היה ללב הפועם של השכונה. במרוצת השנים הפך למרכז העירוני סוחרי תבלינים, בדים ומאכלי עדות.

כיום השוק הוא מדרחוב ססגוני מלא בטעמים ריחות ואנשים מכל הסוגים והמינים. ניהנה מהמטעמים המיוחדים. בתום הטעימות נחזור דרך רחוב העליה לנק' ההתחלה.

הטעימות בסיור :

קפה+ בקלאווה , חומוס, דגים, סלטים, חמוצים, בורקס, פיצוחים, חלווה, כמובן ערק . הטעימות מפוזרות לאורך המסלול

מדריך הסיור : דימה ורשבסקי. מורה דרך מוסמך. מתמחה בטיול נושא בדגש על השילוב המיוחד של היסטוריה וקולינריה. הופך כל סיור לחוויה בלתי נשכחת. יידע להראות לכם פינות מיוחדות שלא היכרתם בתיבול סיפורים שלא תשכחו. בעל תואר ראשון במלונאות וניהול תיירות. עבר מתחום הייטק לתחום הדרכת סיורים כמשפט המפורסם  Find a passion. Make it a profession

הטיול יוצא בקבוצות של לפחות 10 משתתפים.

מחירים מיוחדים לקבוצות

משך הסיור – כ 3 שעות

הסיור הינו מעגלי


להזמנות מוזמנים ליצור קשר עם דימה ב 050-573-9551 ואפשר גם לשלוח ווטסאפ מהקישור –

 

סיור בפלורנטין
סיור בפלורנטין

כתיבת תגובה

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461