[aioseo_breadcrumbs]

מסלולי פריחה בצפון – אילו צמחים תפגשו?

מסלולי פריחה בצפון – אילו צמחים תפגשו?

מסלולי הפריחה בצפון מגוונים ועשירים במסלולי פריחה. יש בו שפע פרחי בר שצומחים בו לאורך כל השנה, כל פרח בעונתו; יש בו צמחי מרפא שמפיצים ניחוחות משכרים לכל עבר; יש בו שיחים מרשימים, עצים עתיקים וצמחיית חורש נהדרת. בצפון תוכלו למצוא פריחה מדהימה מכל וכול החל בפרחים שכיחים, אהובים ומוכרים וכלה בצמחים נדירים ויפהפיים שיגרמו לכם להחסיר פעימה. מוכנים להשתאות מהפריחה הצפונית העשירה ולהתאהב. כנסו למכונית ובואו, הצפון מחכה לכם.

פריחת חורף בצפון

מחפשים קצת השראה לגינה הביתית? אם אתם מחפשים צמחים לגינה, אין מקום טוב יותר מהצפון כדי להתרשם מיופיו של הטבע. בחודשי החורף הקרים תוכלו למצוא פריחה בכל מקום בצפון, אך אם אתם מתקשים להיפרד מהמזגן המחמם ורוצים לטעום טעימה מהיופי הרב־גוני של הפריחה החורפית, תוכלו להגיע לגבעת הרקפות ברמת מנשה וליהנות ממרבדי הרקפות הוורדרדים־סגלגלים שמחכים לכם. המסלול קצרצר, והטבע קרוב מתמיד. גם שביל הרקפות במגדל העמק יקרב אתכם אל הפלא החורפי המיוחד הזה, ואם אתם מוכנים להתנסות במסלולי טיול ארוכים יותר, שמורת מצוק הארבל מזמינה אתכם ליהנות מפריחה מפעימה גם של רקפות וגם של יקינטון מזרחי וכדן סגול. בשמורת נוב תוכלו לפגוש את מלך הביצה בעצמו ובכבודו, הנרקיס היפהפה שפורח בהוד מלכותי שאין שני לו. בשמורת תל אנפה תוכלו לראות עוד נרקיסים, אך אם אתם חובבי כלניות דווקא, בואו לנחל סנין הפסטורלי בסמוך ליקנעם עילית ותתענגו מהמרבדים האדומים.

פריחת אביב בצפון

האביב מסמל התחדשות, והעונה שבה הצפון לובש חג. מלבושי החג הצבעוניים של האביב ניכרים בשדה הכלניות הרחב במנחת מגידו, בתורמוסים התכלכלים היפהפיים של נחל תבור, בשקדיות ובגבעוניות הלבנון שפורחות בהיחבא בנחל ראש פינה, באירוס הגלבוע שמלבלב לכל אורכה של דרך נוף הגלבוע וכן באירוס הנצרתי שמפיץ את ניחוחותיו גם באזור נצרת וגם בשמורת גבעת המורה. מחפשים פריחת תורמוסים, את נורית אסיה ואת עכנאי יהודה? מוזמנים לבקר בשמורת רכס אדמית בגליל התחתון ולהתרשם מיופייה של השמורה, משטחה ומהפריחה האופיינית לה.

פריחת קיץ בצפון

עונת הקיץ בצפון מאופיינת בפריחה ייחודית ומזמינה את הטיילים הרבים ליהנות ממנה וממלבושי הקיץ הצבעוניים של חבל הארץ היפה ביותר בישראל. בשמורת עין נימפית בגליל העליון תחזו בפריחה העוצמתית של השנית הגדולה, של סם־הכלב המזרחי הנדיר ושל לפופית החיצים. הביקור בשמורה המוכרזת מתאים לכל הגילים, והיא מציגה לראווה את הטבע הצפוני הקייצי במיטבו. בשמורת עין אפק שנמצאת מזרחית לקריית ביאליק, תוכלו לפגוש לא רק דגים מעניינים אלא גם – ובעיקר – כלניות, סתווניות ועיריות, והרי לשם כך התכנסנו, לא?

פריחת סתיו בצפון

אי אפשר להשלים את מעגל הפריחה בלי החצב – המלך הבלתי מעורער של פריחת הסתיו בארץ, ומי שמבשר על סופו של הקיץ ועל בואו של החורף. את החצבים אנחנו יכולים לראות בכל מקום אך בעיקר בתל עכו ובתל יודפת. בגליל המערבי נוכל לפגוש גם חבצלות יפהפיות בשמורת חוף שבי ציון ובפארק הסלעים בכיסרא. במערת אורנית נציץ לעולמן הקסום של החבצלת קטנת הפרחים והזוטה הלבנה ונעקוב בשקט אחר הציפורן המשתלשל. רוצים לראות שדות של כותנה? בואו לעמק יזרעאל ולעמק החולה והתחילו לשיר.

לא רק ירוק

אומנם הצפון ידוע בכינויו 'הירוק', אך הוא הרבה יותר מירוק. הוא שופע בפריחה צבעונית  ובניחוחות עזים שקשה להתעלם מהם ואי אפשר להיפרד מהם. רוצים לחוות בכל העושר הזה? כנסו למכונית ובואו. הצפון כבר יעשה את שלו.

כתיבת תגובה

סגירת תפריט