סיור בעקבות קרבות מלחמת יום הכיפורים

סיור בעקבות קרבות מלחמת יום הכיפורים

סיור מרגש בעקבות קרבות מלחמת יום הכיפורים

במלאת 50 שנה לקרבות האכזריים של מלחמת יום הכיפורים אנו מזמינים אתכם לסייר איתנו באתרי הקרבות, לתצפת על שדות הקרב העקובים מדם ולשמוע את סיפורי הגבורה המדהימים שמסתתרים מאחרי חלק מהאנדרטאות הפזורות לאורך נתיב הגבורה – כביש 98 שלארכו התנהלו קרבות רבים במלחמת יום הכיפורים.

הגולן שהיה לזירת קרבות מרים במלחמת יום הכיפורים הפך לחבל ארץ פורח ומשגשג. אנו מזמינים אתכם לעלות לגולן , לסייר באתרי קרבות מלחמת יום הכיפורים, לשמוע על גבורת הלוחמים ולשאוף את הנוף והטבע הגולני.

במהלך הסיור נתצפת ממצפה השלום –  מול נוף עוצר נשימה על ימת הכנרת והרי הגליל . ונמקם את מלחמת יום הכיפורים על ציר ההיסטוריה.

נמשיך לתל סאקי –   נספר על אחד מהקרבות הקשים במלחמת יו"כ . במקום נמצאים שרידי הבונקר, וכמו כן ניצבת אנדרטה לזכר הנופלים ודגל גבוה מונף הנצפה למרחקים.

נמשיך צפונה על כביש 98, הכביש המקביל לאורכו של הגבול. ציר שנפרץ ע"י הכוחות הסורים ב 1973 וזו הסיבה לרצף האנדרטאות לאורכו של הכביש  . במידת האפשר נעצור ליד האנדרטאות ונספר את סיפור הקרבות

בין האנדרטאות לידן נעצור:  אנדרטת אור וירושלים , המנציחה את רס"ן יוסי שריג מקיבוץ בית השיטה שכתב את השיר "ראיתי עיר עוטפת אור" ונשיר אותו לזכרו, אנדרטת גדוד 71 מחטיבה 188 שעמד בקרבות הבלימה הראשונים בגבורה רבה למרות נפגעים רבים מקרב לוחמים ואתר מורשת כח טייגר – הפלוגה שהשמידה חטיבת סורית שלמה.

לפרטים נוספים ולהזמנת סיור מוזמנים לשלוח ווטסאפאו להתקשר ל 052-4282461

אנדרטת עוז 77

כתיבת תגובה

מחפשים מורה דרך לטיול הבא שלכם? מלאו את הטופס הבא או חייגו 052-4282461